Ar spraigām cīņām un pērkona negaisu aizvadīts Latvijas – Lietuvas Rallijkrosa čempionāta 2.posms

20.05.2024
Jau trešo gadu pēc kārtas, Jēkabpils novada Biržos uz gaidītāko pasākumu autotrasē “Baroni”, pulcējās rallijkrosa braucēji un autosporta entuziasti no visas Baltijas, kur aizvadīts Latvijas - Lietuvas Rallijkrosa čempionāta 2. posms.
 
Gan sportisti, gan organizatori teic, ka sacensību diena bijusi pārsteigumiem bagāta, sākot ar nedaudz mainīto joker apļa izeju, kas braucienu gaitu padarīja dinamiskāku un ātrāku, gan arī pērkona negaisu, kas “Baronu” auto trasi pārvērta līdz nepazīšanai, svarīgi minēt, ka pēdējo 10 gadu laikā ne reizi Biržos nebija bijušas sacensības slapjos laikapstākļos.
 
“Savā karjerā esmu uzvarējis vien divās sacensībās un abas reizes sakritis tā, ka tas noticis tieši “Baronu” trasē. Protams, tas ir īpaši patīkami iegūt pirmo vietu mājas trasē, man par to ir milzīgs prieks un gandarījums. Šoreiz uzvaru izdevās gūt varbūt ne tik lielā konkurencē, bet šī uzvara devusi pārliecību un stimulu startēt nākamajos posmos un sasniegt arvien labākus rezultātus,” tā pēc sacensībām teic SUPERCAR klases uzvarētājs Ivars Joelis.
 
“Baroni” trase ir šaura un tehniska, kas prasa sportistu spēju pielāgoties apstākļiem un iespējām izcīnīt augstākās pozīcijas uz pjedestāla. Kā īpašs izaicinājums šajā posmā, sākoties pēdējās cerības braucieniem, bija pērkona negaiss ar krusu, kas visus pārsteidza negaidīti.
 
Kopumā sacensībās startēja dalībnieki no visas Baltijas 7 klasēs, šoreiz uz starta līnijas izpaliekot XTREME klases braucējiem.  
 
Yaris 1000 klasē, kur startēja 16 mazākie sacensību dalībnieki uzvaras laurus plūca braucējs no Lietuvas Darvidas Šarkūnas, aiz sevis atstājot Kernius Šulinskas un Tomu Bumbieru.
Yaris 1300 klasē, pirmo vietu izcīnīja Ričards Laukšteins, 2. vietā ierindojās Kristo Muru, Nikitam Iljinam paliekot 3. vietā.
 
LADA RX klasē pjedestāla augstākajā pakāpienā kāpa Andris Krastiņš, 2. vietā paliekot Nikam Mežiņam un 3. – Rolands Bružāns.
 
SUPER 1600 klasē šoreiz vien divi braucēji, pirmo vietu izcīnot Modrim Žentiņam un otro vietu igaunim Albert Ako Kokk.
 
Jaudīgajā SUPER 2000 klasē  1.vietā Jānis Saulīte, otrais Kristaps Kasparovičs un trešajā vietā Lenards Patriks Lepsis.
 
Sacensību visplašāk pārstāvētajā BMW klasē, ļoti intensīvās cīņās 1. vietu ieguva Kristaps Kronbergs, 2. vietā atstājot Martinu Jēkabsonu, 3. vietā paliekot Kasparam Fricsonam.
 
Ātrākajā sacensību klasē SUPERCAR 1. vietā jēkabpilietis Ivars Joelis, 2. vietā Bruno Blumbergs, 3. vietā Vilmantas Padegimas.
 
Latvijas - Lietuvas Rallijkrosa čempionāta 2. posmu organizē: SKN Sports, Rallycross.lv un Jēkabpils novads.
 
Nākamais, trešais, Latvijas Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms Vilkyčiai trasē Lietuvā, šī gada 30. jūnijā.
 
Papildu informācija:
Ieva Lapiņa,  
+37120288054