RX Ziemas Kauss trešais posms Zilākalna autotrasē

Februāra pirmajā sestdienā Kocēnu novada Zilākalna autotrasē norisinājās RX Ziemas kausa 3.posms, kurā uzvaras laurus plūca naukšēnieties Kristaps Kapačs (Lada RX klase) un rīdzenieks Roberts Vītols (RX Open klase).
Kā jau ierasts, pirmie trasē devās Open un Open 4WD klases pārstāvji, kuriem šoreiz daļēji tika atļauts lietot riepas ar sporta radzēm. Skatītāji noteikti piekritīs, ka tas padarīja sacīksti aizraujošu, lai gan Open klasē startēja tikai 4 dalībnieki. Visos braucienos labākais bija 14.gadus jaunais Roberts Vītols, par kura talantu neviens vairs nebrīnās, otrajā vietā palika Edijs Zimza, kurš salīdzināja spēka samērus ar standarta RX žiguli, bet trešais - Kristaps Grunte. Neveiksmīga sacīkste izvērtās vienīgajam RX Open 4WD klases pārstāvim Jānim Veģerim, kuru jau pirmajā kvalifikācijā pievīla ātrumkārba, lai gan uz fināla braucieniem Jānis paspēja to nomainīt - arī otra ātrumkārba padevās jau pirmajā braucienā.
Posma organizatoriem nav burvju nūjiņas, lai uzburtu pasakainas sniega kupenas, bet uzlietā ledus kārta izdevās godam. Līdz ar to, kā arī diezgan sarežģītās Zilākalna trases dēļ, LADA RX klasē bija vērojamas daudzas sagriešanās pat no ļoti pieredzējušajiem dalībniekiem. Interesanti, ka šoreiz visas dienas garumā savas prasmes pierādīja un lielāko daļu braucienu vadības grožus noturēja gados jaunākie dalībnieki, atsevišķi izceļot igauņu pilotus. Kā jau Ivo Traubergs solīja, mūsu kaimiņi kā vienmēr neļāva atslābt un parūpējās par asām izjūtām, jo bija iesaistīti spraigās cīņās un pat sadursmēs, kuru dēļ dažiem igauņu ciemiņiem nācās izstāties. Kopumā no 13  LADA RX klases pārstāvjiem kvalifikācijas braucienos labākie savās grupās bija valmierietis Rūdolfs Šmits un jēkabpilietis Oskars Safonovs. Pēc pašu dalībnieku iniciatīvas visus 3 fināla ieskaites braucienus visi aizvadīja kopā - vienā grupā. Visveiksmīgāk no fināla lielās burzmas elpu aizraujošajām cīņām visos trijos braucienos izvairījās un drošākā priekšplānā noturējās Kristaps Kapačs, Sigmar Tammemagi un Rūdolfs Šmits. Šoreiz nebija vērojams viena pilota nesasniedzams pārsvars, tā iemesla dēļ Kristapam un Sigmaram fināla braucienu summā bija vienāds punktu skaits, bet Kapača pirmā vieta trešajā fināla braucienā nodrošināja sen gaidītu pirmo pjedestāla pakāpienu. Līdz ar to redzams, ka Tammemagi nostiprina savas līderpozīcijas RX Ziemas kausa kopvērtējumā.
Rencēnu Autoklubs ir gandarīti par lielo skatītāju interesi un saka lielu paldies visiem saviem atbalstītājiem - B&B TOOLS, Milwaukee, ESSVE, TEHAUTO Valmiera, FALKEN riepas, PRINT service,Kocēnu Novads, autoserviss "Jaunsarmas",viesu nams "Baltakmeņi" Burtnieku novads,Artbūve valmieras veikals,Aimasa,Tūre,Sela,Rags,TT Motorsport & Composite

05.02.2017