Ziņas

image

2016.gada Sezona noslēgusies !

17.10.2016

Latvijas rallijkrosa kausa pēdējā posmā 333 trasē uzvaru Super 1600 klasē guva rallijkrosā debitējošais Lauris Vīgants. Touring 2000 klasē uzvara Raimondam Mūrniekam, bet LADA RX cīņās pirmais Ronalds Baldiņš. SuperCar klasē pirmais Ints Jeršovs. Latvijas kausa kopvērtējumā Super 1600 klasē līderpozīciju nosargā Reinis Safonovs, Touring 2000 – Artūrs Pumpurs, bet LADA RX – Ivars Joelis. Jāpiebilst, ka visas kopvērtējuma uzvaras nāca saspringtā cīņā.

Dalībnieku sapulcē sportisti piekrita piedāvājumam kvalifikācijas sērijas aizvadīt visām klasēm (izņemot LADA) kopā. Tas finālu intrigu klasēs atsevišķi saglabāja līdz beidzamam.

Super 1600 klasē dalībnieku bija šķietami maz – pieci -, taču visi gluži vai vienādos spēkos. Līdz ar to cīņas bija aizraujošas līdz pat pēdējiem metriem. Finālā pēc dažādām aktivitātēm gan ar Džokera apļa palīdzību, gan tiešās cīņās uzvaru sasniedza Lauris Vīgants. Lauris, kurš startēja ar bijušā krosa čempiona Reiņa Lilienšteina VW Golf II, rallijkrosā piedzīvoja debijas sacīksti, tomēr par iesācēju dēvētu viņu nevar – aiz muguras milzīga pieredze kartingā un autošosejā.

Aiz viņa otro vietu sasniedza Edijs Ošs, bet trešais – Eliss Dukaļskis. Par pjedestālu līdz pēdējiem metriem cīnījās arī Ingus Beļakovs. Savukārt kopvērtējuma līderis Reinis Safonovs aizvadīja sev neraksturīgi agresīvu cīņu, kas noslēdzās ar izstāšanos finālā. Reinis gan izglābās no problēmām, saglabājot kopvērtējuma uzvaru, par trim punktiem apsteidzot Dukaļski.

Touring 2000 klasē jau treniņos drāmu piedzīvoja brāļi Spīķi – Mārtiņam motora defekts, Jurim – ātrumkārbas problēmas. Šķiet, komandai sāk prasīties pēc augstāku spēku palīdzības. Ar Jura Ford Puma nedēļu pirms sacīkstes treniņos bez problēmām veikti aptuveni 30 apļi…

Jurim tas nozīmēja atteikšanos no cīņas par kopvērtējuma uzvaru ar Artūru Pumpuru. Tas izglāba Pumpuru, jo dienas gaitā Artūra auto mocījās ar pusass problēmām, kas ļāva puslīdz kvalitatīvi aizvadīt pusfinālu un pusi no finālbrauciena. Šāda situācija, savukārt, radīja iespēju par kopvērtējuma uzvaru cīnīties Viesturam Tilgasam. Lielu daļu no Pumpura pārsvara viņš nodzēsa jau kvalifikācijā, pārējais palika tiešā cīņā starp abiem.

Finālā Pumpurs uz brīdi pat nonāca līderpozīcijā, taču brauciena vidū pusass plīsa vēlreiz, liekot Arrtūram izstāties, pa ceļam neveiksmīgi izslēdzot no cīņas arī sekojušo Kristapu Grunti.

Vadībā nonāca Māris Druva, kuram sekoja Raimonds Mūrnieks. Priekšpēdējā apļa beigās Mūrnieks meža grunts cilpā atrada iekšmalu, kuras, Druvasprāt, tur nemaz nebija, aizlaužoties garām un gūstot uzvaru. Situācija pēc tam vēl tika izskatīta, taču rezultāti nemainījās – Raimonds pirmais, Māris otrais, bet Tilgasam trešā vieta. Viesturam pāris punktu pietrūka līdz kopvērtējuma uzvarai, Latvijas kauss Pumpura īpašumā.

LADA RX klasē galvenie uzvaras dalītāji sezonas kopvērtējumā bija Ivars Joelis un Ivo Traubergs. Abu gaitas pēdējā posmā bija līdzīgas līdz trešajai kvalifikācijai, kad Traubergs, dzenoties pakaļ Ronaldam Baldiņam, trāpīja tiltiņa margu galā kalna līkuma iekšmalā, apmetot savu auto uz sāniem. Vēlāk pusfinālā Ivo vēl saņēma izslēgšanu no brauciena par konkurenta sagriešanu cīņā par finālu, ar ko kopvērtējuma liktenis arī bija izlemts. Tiesa, ne pārāk spoža sacīkste padevās arī Joelim, kurš pusfinālā palika ceturtais un finālā netika.

Dienas gaitā pārliecinošs bija Baldiņš, gūstot uzvaru arī finālā. Aizraujošās sekotāju cīņās otro vietu sasniedza Mārtiņš Svilis, bet trešais – Valters Liepiņš.

Pēdējā brīdī sacīkstē ienāca arī nosacīta SuperCar klase – Ints Jeršovs ar pilnpiedziņas Audi, Edmunds Ērglis ar BMW un Andrejs Lajevskis ar Mercedes, kurš sezonas sākumā tika gatavot folkreisam. Neskatoties uz dažādo un nelielo tehnikas piedāvājumu, arī šajā klasē cīņas līdz pēdējiem metriem. Finišam pirmajā vietā tuvojās Ērglis, taču Jeršovs, kurš brauciena laikā uz asfalta piedzīvoja sagriešanos, meža cilpu veica pa ārmalu. Edmunds to pamanīja, sākot spiest Inta mašīnu apmalē, taču Jeršovs izkārpījās no smilšu sanesuma, un izlauzās pirmajā vietā.

Līdz ar šo sacīksti LAF Krosa komisijas sezona rallijkrosā, autokrosā un folkreisā noslēgusies

image

15.oktobrī RX kausa 4.posms "333"

28.07.2016

Reģistrācija 4.posmam atvērta ONLINE režīmā,ailes kuras neziniet ko rakstīt ierakstiet abc vai 123.

Obligāti norādiet derīgu e-pastu un telefonu ,lai variet saņemt saistošos jaunumus.

Ja būs neskaidrības Sazināsimies elektroniski vai pa telefonu.

image

Rezultāti un galerijas online

22.07.2016

Rezultati un Bildes

image

NEZ RX 2.posma Reģistrācija LadaRx dalībniekeim

03.07.2016

Uz pirmajiem diviem RX posmiem gan būs jāpilda pieteikšanās veidlapa un jānosūta organizatoriem kā paredz nolikums ,bet turpmāk mēģināsim iztikt bez papīriem.

http://www.autocross.lv/wp-content/uploads/2016/06/RXLADA-Pieteikums-Bikernieki-23240716.doc

Ailes ko neziniet,atstajiet tukšas vai ielieciet x

Piereģistrējamies lai paši zinātu ar ko tiksimies sacensībās.

Turpmāk,reģistrācijas kārtība/secība tiks izmantota kā loterija priekš pirmās kvalifikācijas Q1 starta vietu sadalījuma.

image

RX Kauss 2016

29.06.2016

Sveiciens viesiem!

 

Informējam, ka NEZ Rallijkrosa 1. un 2. posma ietvaros Latvijā startēs Latvijas RX Kauss, kas norisināsies:

 • 16. – 17. jūlijā Sporta kompleksā 333;
 • 23. – 24. jūlijā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.

 

Latvijas RX Kausa ietvaros startēs sekojošas klases:

 

Super 1600 

 

Touring 2000 

 

RX LADA 

 

Sezonas sacensību nolikums ŠEIT.

 

Žiguļu kausa Standarta klase Latvijas RX Kausa ietvaros startēs, kā atsevišķa klases RX LADA, savukārt Brīvā klase, startēs kopā ar NEZ Touring 2000 klasi.

Drošības karkasa sertificēšana.

Visām automašīnām, kas startēs kādā no Latvijas RX Kausa posmiem ir nepieciešama drošības karkasa tehniskā pase. Drošības karkasa tehnisko pasi var iegūt atrādot sporta automašīnu pie sekojošiem tehniskajiem komisāriem:

 1. Ivo Traubergs                    Tālr.: +371 29333999;
 2. Aigars Kārkliņš                   Tālr.: +371 26544498;
 3. Andris Šimkus                    Tālr.: +371 29237212;
 4. Modris Volksons                 Tālr.: +371 29236350;
 5. Didzis Moisejs                    Tālr.: +371 26056639.

Drošības karkasa apskates un karkasa tehniskās pases cena ir 40 EUR.

Šajā apskatē ne tikai pārbaudīs drošības karkasu, bet arī tiks pārbaudīts:

 1. stūres deformācijas pāreja vai stūres pievada kardāns;
 2. sēdeklis un to stiprinājumi;
 3. drošības jostas un to stiprinājumi;
 4. vadītāja loga siets.

Bez drošības karkasa tehniskās pases automašīna netiks pielaista pie  dalības sacensībās.

Drošības karkasa minimālo prasību shēmu skatīt ŠEIT.  Saistošie karkasa Zīmējumi 253-4-5-6-7-9-10-11

 

Rencēnu autokluba biedrs.

Lai piedalītos  Latvijas RX Kausā visiem dalībniekiem ir jābūt biedrības Rencēnu autokluba biedriem. Lai kļūtu par biedrības Rencēnu autokluba biedru ir kluba kontā jāiemaksā biedra gada maksa 50 EUR apmērā, maksājuma mērķī norādot sportista vārdu un uzvārdu.

Biedrības „RENCĒNU AUTOKLUBS” rekvizīti:
Adrese: "Stabiņi", Rencēni, Rencēnu pagasts, Burtnieku novads, LV-4232
Reģ. Nr.: 40008036716
Banka: AS „SEB banka” (kods: UNLALV2X)
Konta Nr.: LV19UNLA0018000609011

Maksājuma uzdevumā par biedru naudas samaksu obligāti jānorāda:
                • vārds
                • uzvārds
                • personas kods
                • maksājuma mērķis – biedru nauda

Šī biedra gada maksa tiks novirzīta kluba administrācijas izdevumiem, kopvērtējuma balvām, Zilākalna autotrases uzturēšanai, u.c. kluba uzturēšanai nepieciešamām vajadzībām. Katram biedram tiks izsniegta elektroniska karte, kura būs jāuzrāda katrās sacensībās sekretariātā.

Dalībnieks, kurš nav samaksājis biedra gada maksu netiek pielaists sacensībām.

 

Informācija par LAF rallijkrosa licences saņemšanas kārtību pieejama ŠEIT.

LAF rallijkrosa kausa gada licences cena 70 EUR. Sportistiem, kuriem ir aktīva LAF licence citā LAF discipliīnā licences cena 35 EUR.

LAF rallijkrosa vienreizējās licences cena 40 EUR.

LAF sporta automašīnas pasi var iegūt,iesniedzot LAF iepriekš iegūto drošības karkasa tehnisko pasi, kā arī iesūtot divas automašīnas bildes (viena bilde ir no priekšējā labā stūra automašīnas kopskata, otra bilde ir no aizmugurējā kreisā stūra automašīnas kopskats) uz e pasta adresi laf@laf.lv. LAF sporta pases cena 15 EUR.

 

LADA RX Standart klases riepas.

Latvijas RX Kausā, RX LADA klasei tiek ieviestas mono riepas Falken SN832 (175/70/R13), riepas tiks marķētas pie piegādātāja un varēs iegādāties tikai pie viena riepu piegādātāja Latakko. Vienas riepas cena 37,50 EUR. Riepas var iegādāties zvanot pa tālr.: +371 27886646 (Kārlis) vai rakstot e pastu sport@latakko.lv.

 

Šāda sistēma izvēlēta, lai visiem būtu vienādas riepas, kā arī sezonas gaitā riepu piegādātājs piešķirs riepas balvu fondam.

Sekojiet jaunumiem mājas lapās www.rallycross.lv un www.autocross.lv, www.laf.lv

image

WORLD RX posms Rīgā

08.03.2016

Viss par RX posmu Latvijā 01-02 oktobrī oficiālajā posma mājaslapā www.LatviaRX.lv