Ziņas

image

Latvijas Rallijkrosa kausa 1. posmā dominēja vietējie sportisti

22.05.2017

Spraigs un emocijām bagāts izvērtās Latvijas Rallijkrosa kausa 1.posms, kas norisinājās Biķernieku trasē. Uzvarētāji tika noskaidroti četrās klasēs - Lada RX, Super 1600, Touring un Open klasē. Dienas noslēgumā uz pjedestāla kāpa visu Baltijas valstu pārstāvji - lietuviešiem un igauņiem pa vienai pirmajai vietai, Latvijas braucējiem - divas!

Aizraujošas cīņas trasē notika starp visu pārstāvēto klašu sportistiem. Jaunajā OPEN klasē starp braucējiem izvērtās ļoti sīva cīņa, kurā par mata tiesu uzvaru izrāva igaunis Marts Tikerbārs (Mart Tikkerbär), aiz sevis noturot lielisku braucienu aizvadījušo “SK Autocross.lv” komandas pilotu Jāni Borševski, Jāni Veģeri atstājot trešo. Super 1600 finālā lietuvietis Roku Baciusku (Rokas Baciuska) izcīnija uzvaru, aiz sevis atstājot komandas “Lebester Racing” pilotu Ediju Ošu un igauni Andrē Kurgu (Andre Kurg). Savukārt Touring 2000 finālā uzvaras laurus plūca Kristaps Grunte ar savu jauno auto, otrajā vietā atstājot lietuvieti Vitautu Samsonasu (Vytautas Samsonas), bet trešajā - Jāni Ikeru.

Sacensībās visplašāk pārstāvēta bija LADA RX klase, kur kopumā startēja 28 autosportisti. Lielajā konkurencē ātrākais izrādījās Emils Krūmiņš, fināla braucienā pirmais ielidojot finišā. Aiz viņa finiša līniju šķērsoja Valters Liepiņš, bet trešais - Oskars Safonovs.

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa kausa idejas autors, seriāla organizators: “Esmu gandarīts par aizvadīto Latvijas Rallijkrosa kausa pirmo posmu. Sacensības izcēlās ne vien ar kuplo dalībnieku, bet arī apmeklētāju skaitu. Patiess prieks, ka mums ir izdevies iemantot Latvijas un arī tuvāko kaimiņvalstu sportistu un līdzjutēju uzticību, ceru, ka to skaits tikai pieaugs, kas arī mums dod motivāciju strādāt vairāk un labāk.”

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa kausa organizators, sacensību direktors: “Prieks, ka izdevās lieliskas sacensības, kuru organizēšanā ieguldījām lielu darbu. Uzskatu, ka pierādījām gan vietējiem, gan mūsu kaimiņvalstu sportistiem un rallijkrosa faniem, ka Latvijas Rallijkrosa kauss ir lieliska platforma no kuras startēt sportistiem. Vēlos pateikt paldies visiem sportistiem, līdzjutējiem un apmeklētājiem par lielisko atmosfēru sacensībās.”

Pārsteigumu un skaistus mirkļus kvalifikācijas braucienos skatītājiem sagādāja Latvijas Televīzijas sporta žurnālists Armands Tripāns. Vien pirms nedēļas pirmo reizi piesēžoties pie LADA RX stūres, Armands spēja parādīt konkurētspējīgu cīņu ar pieredzējušiem autobraucējiem, uzvarot arī Reiti Elnioni kontakta cīņā trasē.

Vairāk informācijas par sacensībām un Latvijas Rallijkrosa kausa nākamajiem posmiem www.rallycross.lv.

Visu Latvijas Rallijkrosa kausa 1.posmu un atsevišķus sižetus varat redzēt http://straume.lmt.lv/lv/video-saraksts/latvijas-rallijkross.

image

Touring klases riepas

11.05.2017

Touring klases riepas

image

Latvijas Rallijkrosa kausa sezonas sākums pēc mēneša – pirmais posms Biķerniekos

21.04.2017

Jau 21. maijā tiks atklātas šā gada gaidītākās autosporta sacensības - Latvijas Rallijkrosa kausa seriāla otrā sezona. Pirmais Latvijas Rallijkrosa kausa posms norisināsies Biķernieku sporta kompleksā, kas jau zināma kā pasaules līmenī atzīta trase. Paredzēts, ka sacensībās piedalīsies sportisti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Rallijkross ir kļuvis iemīļots autosports Latvijā un paspējis izraisīt nezūdošu interesi skatītāju vidū. Pirmajā sacensību posmā uz starta līnijas stāsies labākie autosportisti no Baltijas valstīm, tiks noskaidroti uzvarētāji četrās ieskaites klasēs – Lada RX, Super 1600, Touring, kā arī Open klasē, kas ir šā gada jaunums - tajā tiek aicināti savus spēkus pārbaudīt sportisti ar pilnpiedziņas automašīnām.

“Salīdzinoši ar pagājušo sezonu - krietni pieaudzis dalībnieku skaits, ko varētu skaidrot ar Rallijkrosa straujo popularitātes pieaugumu. Tāpat arī iepriekšējās sezonas sportisti ir gan uzlabojuši, gan arī iegādājuši jaunu konkurētspējīgāku tehniku, tāpēc gaidāmas spraigas un interesantas cīņas dalībnieku vidū. Šogad, kā jaunums ir izveidota Open klase, ar visai brīviem noteikumiem. Biķernieku trase, neapšaubāmi, komentārus neprasa. Pirmais Latvijas Rallijkrosa kausa posms norisināsies, pasaules līmeņa trasē, kur norisinājās arī godalgotais Pasaules Čempionāta posms rallijkrosā”, tā Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa kausa posma organizators, autosporta leģenda.

Latvijas Rallijkrosa kausa posmos tiek sagaidītas spraigas cīņas arī starp kaimiņvalstu dalībniekiem visas sezonas garumā.  Latvijā rallijkross ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu autosporta cienītāju vidū un sacensības Baltijas valstu līmenī sportistiem ir iespēja izaugt līdz  Pasaules čempionāta līmenim un stāties uz starta līnijas blakus tādām latviešu rallijkrosa zvaigznēm kā Reinis Nitišs, Jānim un Artim Baumaņiem, kuri ir pierādījuši sevi arī ārpus mūsu valsts robežām.

I.Traubergs: “Paredzam, ka šī būs pamatīga atspēriena sezona rallijkrosa attīstībai Latvijā. Skatoties uz lielo interesi dalībnieku un atbalstītāju vidū, jāsaka, ka rallijkrosa disciplīna sevi Latvijā vēl tikai pierādīs turpmākajos gados. Šajā sezonā rallijkrosa faniem būs iespēja sekot dinamiskiem braucieniem, kā arī būt par lieciniekiem jaunas un spēcīgas sporta disciplīnas nostiprināšanai Latvijā.”

Dalībniekiem jau ir iespēja reģistrēties Latvijas Rallijkrosa kausam – www.rallycross.lv. Savukārt skatītāji aicināti izmantot iespēju un iepriekšpārdošanā iegādāties ieejas biļetes izdevīgāk–7eur visās Biļešu Serviss kasēs vai www.bilesuserviss.lv. Ieejas biļetes skatītājiem nodrošina ieeju tribīnēs un sniedz iespēju apmeklēt arī dalībnieku parku. No 1. maija biļešu cena - 10 eur. Bērniem līdz 12. g.v, pensionāriem un invalīdiem – pasākuma apmeklējums bez maksas.

image

Treniņi Biķernieku rallijkrosa trasē 20. maijā

20.04.2017
Biedrība "Rencēnu autoklubs" rīko treniņus Biķernieku rallijkrosa trasē 20. maijā no plkst 16:00 līdz 20:00. Dalības maksa 250 EUR no braucēja un Rencēnu autokluba biedriem, kas ir samksājuši biedra naudu 150 EUR no braucēja.
Treniņos drīkst piedalīties sporta automašīnas, kas aprīkotas ar drošības karkasu un ar ielas vai slick tipa riepām. 
 
Dalībnieku reģistrācija notiek www.rallycross.lv mājas lapā, sadaļā reģistrācija.  
 
 
Atgādinājums biedriem un topošajiem biedriem, iemaksāt biedrības “Rencēnu autoklubs” norēķinu kontā ikgadējo kluba biedra naudu 50 EUR apmērā par 2017. gadu. Maksājuma mērķī jānorāda: Biedra nauda no vārds uzvārds. Janunajiem biedriem iestāšanās maksa 30 EUR.

Biedrības „RENCĒNU AUTOKLUBS” rekvizīti:
Adrese: "Stabiņi", Rencēni, Rencēnu pagasts, Burtnieku novads, LV-4232
Reģ. Nr: 40008036716
Banka: AS „SEB banka” (kods: UNLALV2X)
Konta Nr: LV19UNLA0018000609011

image

Latvijas Rallijkrosa kauss 2017. gada kalendārs

29.03.2017

1. posms 21.maijs BKSB, Rīga
2. posms 17.jūnijs Birži, Jēkabpils 
3. posms 15.-16.jūlijs SK 333, Ropaži 
4. posms 20.augusts Rullītis, Jelgava* 
5. posms 02.septembris Mūsa Raceland, Bauska* 
6. posms 23.septembris Birži, Jēkabpils 
7. posms 14.oktobris SK 333, Ropaži

* ja būs sagatavota trase licencēšanai

image

ATCELTS!!! RX Ziemas Kauss 2017. - 4. posms Tepera autotrasē

15.02.2017

Diemžēl RX Ziemas Kauss 2017 - 4. posms tiek atcelts, laika apstākļu dēļ. Sekojam līdzi informācijai, ja būs atbilstoši laika apstākļi, pasākums notiks citā datumā.

image

RX Ziemas Kauss 2017. - 4. posms Tepera autotrasē

13.02.2017

Informējam, ka "RX Ziemas Kauss" ziemas sacensību ceturtais posms notiks 
18.februārī Smiltenē “Tepera autotrasē”.

Sacensību nolikums:
Sacensības notiks atbilstoši "RX Ziemas Kauss" ziemas sacensību nolikumam 
un šī posma nolikumam (skatīt šeit).

Tehniskie noteikumi: 
Sacensības notiks atbilstoši LADA RX „RX Ziemas Kauss” 
ziemas sacensību tehniskajiem noteikumiem. (Skatīt šeit)

Dienas kārtība:
Dalībnieku ierašanās trasē un dalībnieku reģistrācija:

07:00 – 09:00         Dalībnieku ierašanās trasē un dalībnieku reģistrācija;

07:00 – 09:30         Automašīnu tehniskā pārbaude;

08:30 – 10:30         Brīvie treniņi;

10:30                       Dalībnieku sapulce;

11:00                       Sacensību sākums;

16:00                       Apbalvošana.

Turpmāko sacensību dienas kārtību nosaka galvenais tiesnesis, sacensību dienā. Tā tiek paziņota sacensību dalībniekiem dalībnieku sapulcē un uz informācijas stenda. 

Vieta: Smiltene “Tepera autotrase”

Garums: 1060 m
Maksimālais platums: 25 m
Minimālais platums: 12 m
Segums: ledus/sniegs/grants

Atļautie riepu modeļi: 
LADA RX: Falken EPZ 175/70 R13.  

Dokumenti:

Mandātu komisijā jāuzrāda dalībnieka LAF licence apdrošināšanas polise, kas noformēta atbilstoši nolikuma prasībām.

Ierodoties uz tehnisko komisiju, līdzi jāņem biedrības „Rencēnu autoklubs” vai LAF izsniegtā automašīnas tehniskā pase un dalībnieka ekipējums.

Licences saņemšanas kārtība apskatāma šeit.
Uz vietas būs iespējams iegādāties vienreizējo licenci. 

Dalības maksa: 
Visiem dalībniekiem 70 EUR.

Dalībniekiem pieteikšanās ar www.rallycross.lv mājas lapā.

Sarakstu ar dalībniekiem, kas jau pieteikušies skatīt šeit.

image

RX Ziemas Kauss trešais posms Zilākalna autotrasē

05.02.2017

Februāra pirmajā sestdienā Kocēnu novada Zilākalna autotrasē norisinājās RX Ziemas kausa 3.posms, kurā uzvaras laurus plūca naukšēnieties Kristaps Kapačs (Lada RX klase) un rīdzenieks Roberts Vītols (RX Open klase).
Kā jau ierasts, pirmie trasē devās Open un Open 4WD klases pārstāvji, kuriem šoreiz daļēji tika atļauts lietot riepas ar sporta radzēm. Skatītāji noteikti piekritīs, ka tas padarīja sacīksti aizraujošu, lai gan Open klasē startēja tikai 4 dalībnieki. Visos braucienos labākais bija 14.gadus jaunais Roberts Vītols, par kura talantu neviens vairs nebrīnās, otrajā vietā palika Edijs Zimza, kurš salīdzināja spēka samērus ar standarta RX žiguli, bet trešais - Kristaps Grunte. Neveiksmīga sacīkste izvērtās vienīgajam RX Open 4WD klases pārstāvim Jānim Veģerim, kuru jau pirmajā kvalifikācijā pievīla ātrumkārba, lai gan uz fināla braucieniem Jānis paspēja to nomainīt - arī otra ātrumkārba padevās jau pirmajā braucienā.
Posma organizatoriem nav burvju nūjiņas, lai uzburtu pasakainas sniega kupenas, bet uzlietā ledus kārta izdevās godam. Līdz ar to, kā arī diezgan sarežģītās Zilākalna trases dēļ, LADA RX klasē bija vērojamas daudzas sagriešanās pat no ļoti pieredzējušajiem dalībniekiem. Interesanti, ka šoreiz visas dienas garumā savas prasmes pierādīja un lielāko daļu braucienu vadības grožus noturēja gados jaunākie dalībnieki, atsevišķi izceļot igauņu pilotus. Kā jau Ivo Traubergs solīja, mūsu kaimiņi kā vienmēr neļāva atslābt un parūpējās par asām izjūtām, jo bija iesaistīti spraigās cīņās un pat sadursmēs, kuru dēļ dažiem igauņu ciemiņiem nācās izstāties. Kopumā no 13  LADA RX klases pārstāvjiem kvalifikācijas braucienos labākie savās grupās bija valmierietis Rūdolfs Šmits un jēkabpilietis Oskars Safonovs. Pēc pašu dalībnieku iniciatīvas visus 3 fināla ieskaites braucienus visi aizvadīja kopā - vienā grupā. Visveiksmīgāk no fināla lielās burzmas elpu aizraujošajām cīņām visos trijos braucienos izvairījās un drošākā priekšplānā noturējās Kristaps Kapačs, Sigmar Tammemagi un Rūdolfs Šmits. Šoreiz nebija vērojams viena pilota nesasniedzams pārsvars, tā iemesla dēļ Kristapam un Sigmaram fināla braucienu summā bija vienāds punktu skaits, bet Kapača pirmā vieta trešajā fināla braucienā nodrošināja sen gaidītu pirmo pjedestāla pakāpienu. Līdz ar to redzams, ka Tammemagi nostiprina savas līderpozīcijas RX Ziemas kausa kopvērtējumā.
Rencēnu Autoklubs ir gandarīti par lielo skatītāju interesi un saka lielu paldies visiem saviem atbalstītājiem - B&B TOOLS, Milwaukee, ESSVE, TEHAUTO Valmiera, FALKEN riepas, PRINT service,Kocēnu Novads, autoserviss "Jaunsarmas",viesu nams "Baltakmeņi" Burtnieku novads,Artbūve valmieras veikals,Aimasa,Tūre,Sela,Rags,TT Motorsport & Composite

image

RX Ziemas kauss 2017 trešais posms Zilākalna autotrasē

31.01.2017

Informējam, ka "RX Ziemas Kauss" ziemas sacensību trešais posms notiks 
4.februārī “Zilākalna autotrasē”.

Sacensību nolikums:
Sacensības notiks atbilstoši "RX Ziemas Kauss" ziemas sacensību nolikumam 
un šī posma nolikumam (skatīt šeit).

Tehniskie noteikumi: 
Sacensības notiks atbilstoši LADA RX „RX Ziemas Kauss” 
ziemas sacensību tehniskajiem noteikumiem. (Skatīt šeit)

Dienas kārtība:
Dalībnieku ierašanās trasē un dalībnieku reģistrācija:

07:00 – 09:00         Dalībnieku ierašanās trasē un dalībnieku reģistrācija;

07:00 – 09:30         Automašīnu tehniskā pārbaude;

08:30 – 10:30         Brīvie treniņi;

10:30                       Dalībnieku sapulce;

11:00                       Sacensību sākums;

16:00                       Apbalvošana.

Turpmāko sacensību dienas kārtību nosaka galvenais tiesnesis, sacensību dienā. Tā tiek paziņota sacensību dalībniekiem dalībnieku sapulcē un uz informācijas stenda. 

Vieta: Kocēnu novads, “Grantiņi”, Zilākalna autotrase

Garums: 860 m
Maksimālais platums: 16 m
Minimālais platums: 12 m
Segums: ledus/sniegs

Atļautie riepu modeļi: 
LADA RX: Falken EPZ 175/70 R13.  

Dokumenti:

Mandātu komisijā jāuzrāda dalībnieka LAF licence apdrošināšanas polise, kas noformēta atbilstoši nolikuma prasībām.

Ierodoties uz tehnisko komisiju, līdzi jāņem biedrības „Rencēnu autoklubs” vai LAF izsniegtā automašīnas tehniskā pase un dalībnieka ekipējums.

Licences saņemšanas kārtība apskatāma šeit.
Uz vietas būs iespējams iegādāties vienreizējo licenci. 

Dalības maksa: 
Visiem dalībniekiem 70 EUR.

Dalībniekiem pieteikšanās ar www.rallycross.lv mājas lapā.

Sarakstu ar dalībniekiem, kas jau pieteikušies skatīt šeit.

 

image

RX Ziemas Kauss otrais posms Brenguļu autotrasē

29.01.2017

Aizvadītajā sestdienā 28. janvārī Brenguļu autotrasē norisinājās “RX Ziemas Kauss 2017” 2. posms, kas norisinājās diennakts tumšajā laikā, tas sacensības padarīja daudz interesantākas. Ņemot vērā laika apstākļus, trase bija sagatavota ļoti labi un ledus segums izturēja visu sacīkstes laiku. Liels paldies Brenguļu autotrases saimniekiem un visiem līdzjutējiem, kas bija ieradušies ļoti kuplā skaitā.

Šajā RX Ziemas Kausa posmā startēja tikai LADA RX klase (bez OPEN klases), kurā startēja 17 dalībnieki. Šajās nakts sacensībās organizatori bija apvienojuši trīs dažādus sacīkšu seriālus - RX Ziemas Kauss, LAF Krosa komisijas Kauss un Folkreiss.

LADA RX klasē lielāko pārsteigumu sagādāja Jānis Balodis no Priekuļiem, kurš ļoti stabili uzvarēja visus kvalifikācijas braucienus savā grupā, bet A finālā, tomēr piekāpās pieredzējušajam igaunim Sigmaram Tammemagi, kurš arī guva uzvaru šajā posmā, un trešajā vietā atstājot limbažnieku Andri Kaufmani.

LAF Krosa Komisijas Kausā triumfēja 14 gadus jaunais Roberts Vītols, savukārt Folkreisā triumfēja Emīls Baltaiskalns.

“RX Ziemas Kauss 2017” 2. posma rezultāti

LADA RX

1. Sigmar Tammemagi;

2. Jānis Balodis;

3. Andris Kaufmanis.

Par nākamā "RX Ziemas Kauss 2017" posma norisi ziņosim šīs nedēļas laikā, vadoties pēc laika apstākļiem.

Paldies “ RALLYCROSS.LV ” patstāvīgajiem atbalstītājiem:

Milwaukee, BB Tools, Pirelli Key Point, Falken, Tehauto Valmiera, kā arī   Valteram Liepiņam tehniskajā komisijā un sekretariāta meitenēm.

image

"RX Ziemas Kauss" otrais posms 28.janvārī “Brenguļu autotrasē

20.01.2017

Informējam, ka "RX Ziemas Kauss" ziemas sacensību otrais posms notiks 
28.janvārī “Brenguļu autotrasē”.

Sacensību nolikums:
Sacensības notiks atbilstoši "RX Ziemas Kauss" ziemas sacensību nolikumam 
un šī posma nolikumam (
skatīt šeit ).

Tehniskie noteikumi: 
Sacensības notiks atbilstoši LADA RX „RX Ziemas Kauss” 
ziemas sacensību tehniskajiem noteikumiem. (Skatīt šeit)

Dienas kārtība:
Dalībnieku ierašanās trasē un dalībnieku reģistrācija

14:00 – 16:00     Dalībnieku reģistrācija un automašīnu tehniskā pārbeaude;

16:30    Dalībnieku sapulce;

16:45 – 17:45 Brīvie treniņbraucieni;              

18:00                 Sacensību atklāšana;

18:00                 Sacensību sākums;

Turpmāko sacensību dienas kārtību nosaka galvenais tiesnesis, sacensību dienā. Tā tiek paziņota sacensību dalībniekiem dalībnieku sapulcē un uz informācijas stenda. 

Vieta: Beverīnas nov., Brenguļu pagasts, Brenguļu autotrase

Garums: 720 m

Maksimālais platums: 16 m

Minimālais platums: 12 m

Segums: ledus/sniegs

Atļautie riepu modeļi: 
LADA RX: Falken EPZ 175/70 R13.  

 

Dokumenti:
Mandātu komisijā jāuzrāda dalībnieka LAF licence apdrošināšanas polise, kas noformēta atbilstoši nolikuma prasībām.

 Ierodoties uz tehnisko komisiju, līdzi jāņem biedrības „Rencēnu autoklubs” vai LAF izsniegtā automašīnas tehniskā pase un dalībnieka ekipējums.

Licences saņemšanas kārtība apskatāma šeit.
Uz vietas būs iespējams iegādāties vienreizējo licenci. 

Dalības maksa: 
Visiem dalībniekiem 70 EUR.

Dalībniekiem pieteikšanās ar www.rallycross.lv mājas lapā.

Sarakstu ar dalībniekiem, kas jau pieteikušies skatīt šeit.

image

Dalībnieku ikgadējā biedru nauda

19.01.2017

Sveiki visiem,

Atgādinājums visiem RX Ziemas Kausa dalībniekiem un tiem, kas plāno braukt Latvijas Rallijkrosa Kausā, iemaksāt biedrības “Rencēnu autoklubs” norēķinu kontā ikgadējo kluba biedra naudu 50 EUR apmērā par 2017. gadu. Maksājuma mērķī jānorāda: Ziedojums no vārds uzvārds.

Biedrības „RENCĒNU AUTOKLUBS” rekvizīti:
Adrese: "Stabiņi", Rencēni, Rencēnu pagasts, Burtnieku novads, LV-4232
Reģ. Nr: 40008036716
Banka: AS „SEB banka” (kods: UNLALV2X)
Konta Nr: LV19UNLA0018000609011

image

RX Ziemas Kauss pirmais posms Teperī

08.01.2017

Aizvadītajā sestdienā 7. janvārī Smiltenē autotrasē “Teperis” norisinājās “RX Ziemas Kauss 2017” 1. posms, kurā tika aizvadītas spraigas cīņas un sadalīti kausi, kā arī balvas sekojošās ieskaitēs - LADA RX un OPEN. Uz starta stājās gan pašmāju sportisti, gan ciemiņi no Igaunijas. Kopā Smiltenē bija ieradušies 23 sportisti. Visplašāk tika pārstāvēta LADA RX klase - 19 braucēju sastāvā, OPEN klase 3 braucēju sastāvā, kā arī Jānis Veģeris, kurš treniņu nolūkos startēja ar 4wd automašīnu kopā ar OPEN klases braucējiem, bet ārpus ieskaites. Pateicoties laika apstākļiem un Tepera trases saimniekiem, trases segums bija ļoti mainīgs, kas prasīja augstu meistarību no sportistiem. LADA RX klasē visas dienas garumā dominēja Igaunis Sigmar Tammemagi, Rūdolfs Šmits un Ivo Traubergs, taču finālu braucieni ieviesa savas korekcijas, gan ar tehniskām ķibelēm, braucēju kļudām, gan ar sodu saņemšanu. OPEN klasē, diemžēl, uz šo posmu bija ieradušīems maz braucēju, taču tomēr šeit visas dienas garumā pārliecinoši dominēja 14 gadus jaunais Roberts Vītols, kurš spēja turēt līdzi un pat apdzīt 4wd automašinu, kura startēja ārpus ieskaites.  

“RX Ziemas Kauss 2017” 1. posma rezultāti:

LADA RX:      1. Sigmar Tammemagi;

                          2. Ivars Joelis;

                          3. Rūdolfs Šmits.

OPEN:             1. Roberts Vītols;

                          2. Edijs Ošs;

                          3. Armands Ķēniņš.

Nākamais "RX Ziemas Kauss 2017" posms notiks 28. janvārī Brenguļu autotrasē un norisināsies, kā nakts sacīkste.

Paldies “ RALLYCROSS.LV ” patstāvīgajiem atbalstītājiem: BB TOOLS,Milwaukee, Pirelli Key Point, Falken. 

image

RX Ziemas kauss 2017 pirmais posms Teperī

04.01.2017

Informējam, ka "RX Ziemas Kauss" ziemas sacensību pirmais posms notiks 
07.janvārī sporta kompleks "Teperis".

Sacensību nolikums:
Sacensības notiks atbilstoši "RX Ziemas Kauss" ziemas sacensību nolikumam 
un šī posma nolikumam (skatīt šeit ).

Tehniskie noteikumi: 
Sacensības notiks atbilstoši Standarta klases un Open klases „RX Ziemas Kauss” 
ziemas sacensību tehniskajiem noteikumiem. (Skatīt šeit)

Dienas kārtība:
Dalībnieku ierašanās trasē un dalībnieku reģistrācija

07:00 – 09:30      Automašīnu tehniskā pārbaude

08:30 – 10:30      Brīvie treniņi

10:30                 Dalībnieku sapulce

11:00                 Sacensību sākums

16:00                 Apbalvošana

Sacensību komisārs ir tiesīgs koriģēt sacensību norises programmu, par to 
paziņojot uz informācijas stenda. 

"Teperis":
Vieta: Smiltenes novads, sporta komplekss "Teperis". 

Atļautie riepu modeļi: 
Standarta klasei: Falken EPZ 175/70 R13.  
Open klasei: dažos braucienos tiks atļauts izmantot riepas ar radzēm, dažos 
braucienos tikai bezradžu riepas (atbilstoši laika apstākļiem).

Ja pasūtam riepas līdz trešdienai, tad ir iespējama piegāde uz Valmieru. 

  

Dokumenti:
Mandātu komisijā jāuzrāda dalībnieka LAF licence apdrošināšanas polise, kas noformēta atbilstoši nolikuma prasībām.
Ierodoties uz tehnisko komisiju, līdzi jāņem biedrības „Rencēnu autoklubs” vai LAF izsniegtā automašīnas tehniskā pase un dalībnieka ekipējums.

Licences saņemšanas kārtība apskatāma šeit.
Uz vietas būs iespējams iegādāties vienreizējo licenci. 

Dalības maksa: 
Visiem dalībniekiem 70 EUR.

Dalībniekiem pieteikšanās ar www.rallycross.lv mājas lapā.

Sarakstu ar dalībniekiem, kas jau pieteikušies skatīt šeit.

image

RX Ziemas Kauss 2017 !!!

02.01.2017

Šogad ziemas sezonā plānojam sešas Latvijas Rallijkrosa Ziemas Kausa 
(RX ZIEMAS KAUSS) sacensības, ja to ļaus laika apstākļi. 

Provizoriskais sacensību kalendārs:

  1. 1.      RX ZIEMAS KAUSS 1. posms – 11.12. (Brenguļi)
  2. 2.      RX ZIEMAS KAUSS 2. posms – 26.12. (Zilaiskalns)
  3. 3.      RX ZIEMAS KAUSS 3. posms – 07.01. (Smiltene)
  4. 4.      RX ZIEMAS KAUSS 4. posms – 28.01. (Brenguļi nakts sacīkste)
  5. 5.      RX ZIEMAS KAUSA 5. posms – 04.02. (Zilaiskalns)
  6. 6.      RX ZIEMAS KAUSA 6. posms – 18.02. (Smiltene)

 

Sacensību kalendārs var mainīties atbilstoši laika apstākļiem.

 

Brenguļu autotrasē 28. janvārī paredzētais posms norisināsies, 
kā nakts sacensības, kas tās padarīs vēl interesantākas un daudziem 
braucējiem radīs iespēju iegūt vēl nebijušu pieredzi.

 

RX ZIEMAS KAUSS ietvaros startēs divas ieskaites klases LADA RX un 

OPEN. Sporta automašīnām jāatbilst 2016. gada tehniskajiem noteikumiem. 

  

Iepriekšējā “Žiguļu kauss” sezonu dalībniekiem , kas nebrauca vasaras posmus 
ir jāpapildina esošais drošības karkass(vadītāja pusē jābūt krustam vai divām 
paralēlām trubām) kam vēl tas nav izdarīts un Jums tiks izsniegts drošības karkasa 
sertifikāts pirmajās sacensībās, kā arī pirmajās sacensībās tehniskais komisārs Jums izskaidros 
automašīnas nepilnības, kas būs jānovērš uz otro sacensību posmu, ja tādas būs. Sakarā ar to, 
ka esošās Dunlop riepas vairs neražo un nav iespējams nopirkt, no šīs sezonas LADA RX klasei 
būs jaunas mono riepas FALKEN EPZ 175/70 R13, kuras mums nodrošinās līdzšinējais riepu 
piegādātājs un atbalstītājs Falken pārstāvis Latvijā SIA Latakko, riepu cena ir 41,00 EUR ar PVN 
par vienu riepu. Arī ziemas posmos Falken mums nodrošinās balvu fondu LADA RX klasei, attiecīgi 
pirmā vieta saņems trīs riepas, otrā vieta divas riepas un trešā vieta vienu riepu. 

 

OPEN klasē būs iespēja braukt visām sporta automašīnām ar vienas ass piedziņu, kam būs atbilstošas 
drošības prasības. Dzinēja tilpums netiks ierobežots, riepas brīvas (atbilstoši laika apstākļiem radžu/bez 
radžu). Ar tehniskos noteikumiem variet iepazīties zemāk.

 

Sacensību formāts ir, kā jau ierasts iepriekšējos gados, tikai ir samazināts apļu skaits, tā tad, veiksim 
3 kvalifikācijas braucienus, katru pa 5 apļiem no kuriem viens ir Joker aplis un tālāk A,B,C fināls, trīs 
braucieni, katrā pa 7 apļiem. Katrā braucienā maksimālais dalībnieku skaits 10 automašīnas. Sakarā 
ar to, ka ir samazināts apļu skaits, tas tiks kompensēts no rīta garākos brīvajos treniņbraucienos.

 

Dalības maksa 70 EUR.

Sportistiem, kas vēlas startēt tikai ziemas posmos vai kādā citā LAF krosa komisijas kausa izcīņā 
licences cena ir 70 EUR, savukārt, kas startēs arī vasarā gada licences cena ir 135 EUR. Uz vietas 
būs iespējams iegādāties vienreizējās licences, kuras cena ir 35 EUR.

 

 

Šeit Jūs varat iepazīties ar 2016./2017. RX ZIEMAS KAUSS nolikumu. 

Šeit Jūs varat iepazīties ar LADA RX klases tehniskajiem noteikumiem.

Šeit Jūs varat iepazīties ar OPEN klases tehniskajiem noteikumiem.

Šeit varat iepazīties ar informāciju, kā saņemt licenci.

 

Par riepu iegādi sazināties ar Kārli Priedīti, to laicīgi darot var riepas piegādāt arī uz reģioniem. 

 

Ja rodas kādi jautājumi par tehniskajiem noteikumiem, droši zvaniet Ivo Traubergam +37129333999 vai 
Jānis Bergam +37126559111.

 

Ceram redzēt uz starta pēc iespējas vairāk iepriekšējo gadu dalībniekus!

Veiksmīgu jauno ziemas sezonu. 

image

Priecīgus Ziemassvētkus !!!

23.12.2016

Priecīgus Ziemassvētkus !!!

image

RX kauss 26.12.2016 "Zilaiskalns NENOTIKS !!!

21.12.2016

 

 

Priecīgus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu 2017 gadu.

image

2016.gada Sezona noslēgusies !

17.10.2016

Latvijas rallijkrosa kausa pēdējā posmā 333 trasē uzvaru Super 1600 klasē guva rallijkrosā debitējošais Lauris Vīgants. Touring 2000 klasē uzvara Raimondam Mūrniekam, bet LADA RX cīņās pirmais Ronalds Baldiņš. SuperCar klasē pirmais Ints Jeršovs. Latvijas kausa kopvērtējumā Super 1600 klasē līderpozīciju nosargā Reinis Safonovs, Touring 2000 – Artūrs Pumpurs, bet LADA RX – Ivars Joelis. Jāpiebilst, ka visas kopvērtējuma uzvaras nāca saspringtā cīņā.

Dalībnieku sapulcē sportisti piekrita piedāvājumam kvalifikācijas sērijas aizvadīt visām klasēm (izņemot LADA) kopā. Tas finālu intrigu klasēs atsevišķi saglabāja līdz beidzamam.

Super 1600 klasē dalībnieku bija šķietami maz – pieci -, taču visi gluži vai vienādos spēkos. Līdz ar to cīņas bija aizraujošas līdz pat pēdējiem metriem. Finālā pēc dažādām aktivitātēm gan ar Džokera apļa palīdzību, gan tiešās cīņās uzvaru sasniedza Lauris Vīgants. Lauris, kurš startēja ar bijušā krosa čempiona Reiņa Lilienšteina VW Golf II, rallijkrosā piedzīvoja debijas sacīksti, tomēr par iesācēju dēvētu viņu nevar – aiz muguras milzīga pieredze kartingā un autošosejā.

Aiz viņa otro vietu sasniedza Edijs Ošs, bet trešais – Eliss Dukaļskis. Par pjedestālu līdz pēdējiem metriem cīnījās arī Ingus Beļakovs. Savukārt kopvērtējuma līderis Reinis Safonovs aizvadīja sev neraksturīgi agresīvu cīņu, kas noslēdzās ar izstāšanos finālā. Reinis gan izglābās no problēmām, saglabājot kopvērtējuma uzvaru, par trim punktiem apsteidzot Dukaļski.

Touring 2000 klasē jau treniņos drāmu piedzīvoja brāļi Spīķi – Mārtiņam motora defekts, Jurim – ātrumkārbas problēmas. Šķiet, komandai sāk prasīties pēc augstāku spēku palīdzības. Ar Jura Ford Puma nedēļu pirms sacīkstes treniņos bez problēmām veikti aptuveni 30 apļi…

Jurim tas nozīmēja atteikšanos no cīņas par kopvērtējuma uzvaru ar Artūru Pumpuru. Tas izglāba Pumpuru, jo dienas gaitā Artūra auto mocījās ar pusass problēmām, kas ļāva puslīdz kvalitatīvi aizvadīt pusfinālu un pusi no finālbrauciena. Šāda situācija, savukārt, radīja iespēju par kopvērtējuma uzvaru cīnīties Viesturam Tilgasam. Lielu daļu no Pumpura pārsvara viņš nodzēsa jau kvalifikācijā, pārējais palika tiešā cīņā starp abiem.

Finālā Pumpurs uz brīdi pat nonāca līderpozīcijā, taču brauciena vidū pusass plīsa vēlreiz, liekot Arrtūram izstāties, pa ceļam neveiksmīgi izslēdzot no cīņas arī sekojušo Kristapu Grunti.

Vadībā nonāca Māris Druva, kuram sekoja Raimonds Mūrnieks. Priekšpēdējā apļa beigās Mūrnieks meža grunts cilpā atrada iekšmalu, kuras, Druvasprāt, tur nemaz nebija, aizlaužoties garām un gūstot uzvaru. Situācija pēc tam vēl tika izskatīta, taču rezultāti nemainījās – Raimonds pirmais, Māris otrais, bet Tilgasam trešā vieta. Viesturam pāris punktu pietrūka līdz kopvērtējuma uzvarai, Latvijas kauss Pumpura īpašumā.

LADA RX klasē galvenie uzvaras dalītāji sezonas kopvērtējumā bija Ivars Joelis un Ivo Traubergs. Abu gaitas pēdējā posmā bija līdzīgas līdz trešajai kvalifikācijai, kad Traubergs, dzenoties pakaļ Ronaldam Baldiņam, trāpīja tiltiņa margu galā kalna līkuma iekšmalā, apmetot savu auto uz sāniem. Vēlāk pusfinālā Ivo vēl saņēma izslēgšanu no brauciena par konkurenta sagriešanu cīņā par finālu, ar ko kopvērtējuma liktenis arī bija izlemts. Tiesa, ne pārāk spoža sacīkste padevās arī Joelim, kurš pusfinālā palika ceturtais un finālā netika.

Dienas gaitā pārliecinošs bija Baldiņš, gūstot uzvaru arī finālā. Aizraujošās sekotāju cīņās otro vietu sasniedza Mārtiņš Svilis, bet trešais – Valters Liepiņš.

Pēdējā brīdī sacīkstē ienāca arī nosacīta SuperCar klase – Ints Jeršovs ar pilnpiedziņas Audi, Edmunds Ērglis ar BMW un Andrejs Lajevskis ar Mercedes, kurš sezonas sākumā tika gatavot folkreisam. Neskatoties uz dažādo un nelielo tehnikas piedāvājumu, arī šajā klasē cīņas līdz pēdējiem metriem. Finišam pirmajā vietā tuvojās Ērglis, taču Jeršovs, kurš brauciena laikā uz asfalta piedzīvoja sagriešanos, meža cilpu veica pa ārmalu. Edmunds to pamanīja, sākot spiest Inta mašīnu apmalē, taču Jeršovs izkārpījās no smilšu sanesuma, un izlauzās pirmajā vietā.

Līdz ar šo sacīksti LAF Krosa komisijas sezona rallijkrosā, autokrosā un folkreisā noslēgusies