Ziņas

image

Latvijas Rallijkrosa čempionāta pirmais posms - jau sestdien Biķernieku trasē

30.04.2019

Šajā nedēļas nogalē – 4. maijā Biķernieku sporta kompleksā startēs Latvijas Nafta Grand Prix – Latvijas Rallijkrosa čempionāta pirmais posms, kā arī spēkiem mērosies labākie NEZ Kroskartu čempionāta braucēji. Sezonas atklāšanas sacensībās piedalīsies vairāk nekā 120 sportistu no Baltijas un Ziemeļeiropas.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators:"Rallijkross ir izcīnījis piekrišanu gan Latvijas sportistu, gan līdzjutēju vidū. Šogad šī būs otrā sezona, kad rallijkrosa sacensības Latvijā norisināsies čempionāta līmenī. Ir samazināts posmu skaits, bet tie tiks organizēti lielākā mērogā - padarot tos interesantus plašākai auditorijai. Esam piestrādājuši pie tā, lai sacensībās justos labi un tās būtu interesantas ne tikai sportistiem, bet arī līdzjutējiem."

Pirmajā Latvijas Rallijkrosa čempionāta posmā visvairāk pieteikumi saņemti un vissīvākā cīņa sagaidāma populārajā LADA RX klasē, kurā savu dalību pieteicis arī ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" dibinātājs - Raimonds Elabkjans- "Šīs man ir pirmās rallijkrosa sacensības un galvenais uzdevums ir finišēt, bet, protams, vēlos mērķēt uz pēc iespējas augstāku vietu. Tā noteikti būs laba pieredze un labs treniņš pirms pirmā Dzintara apļa posma 12. maijā, turpat Biķernieku trasē."

Kā jaunums šajā sezonā ir trīs jaunas klases - BMW RX 3000 klase, kurā var startēt ar ievērojami mazāku budžetu, kā arī divas kroskartu klases: Xtreme un CK650. Xtreme kroskartu klasē šobrīd pieteikušies vairāki somu, zviedru un igauņu sportisti, kā arī braucēji no Latvijas - Jānis Baumanis, Reinis Nitišs, Ronalds Baldiņš un Ingus Beļakovs.

2019. gada čempionātā plānoti pieci sacensību posmi un pirmais no tiem šajā nedēļas nogalē - 4. un 5. maijā Biķernieku trasē. Otrais posms norisināsies 15. jūnijā "Baronu" trasē, Jēkabpils pusē. Sezonu turpināsim ar plašāku vērienu, atgriežoties Biķernieku trasē - trešais sacensību posms "Biķernieku Motorsporta festivāls" - 6., 7. jūlijā, kas šogad solās būt pavisam interesants dažādai auditorijai. 17. augustā, ceturtais posms - šī posma norises vieta vēl tiks precizēta, savukārt izšķirošās cīņas būs vērojamas 8. septembrī leģendārajā trasē “Mūsa Raceland”, Bauskā.

2018. gada sezonā Latvijas rallijkrosa čempionātā uz augstākā goda pjedestāla OPEN RX klasē kāpa Mārtiņš Svilis, Touring 2000 klasē - Jānis Ikers, Super 1600 klasē - Arnis Odiņš, LADA RX klasē - Valters Liepiņš, Junioru klasē - Oskars Safanovs, savukārt komandu kausu ieguva “Rencēnu autoklubs”.

Foto: Zalaiskalns Photography

Jaunumiem var sekot līdz: 

 www.rallycross.lv

Facebook.com - Rallycross.lv

Instagram.com - Rallycross.lv

Lasīt
image

Sportistu pirmssezonas ballīte izstādē "Auto 2019", Ķīpsalā

15.04.2019

Baltijas nozīmīgākais un lielākais autonozares pasākums - starptautiskā autoindustrijas izstāde "AUTO 2019" pagājušajā nedeļas nogalē Ķīpsalā pulcēja automīļus un nozares profesionāļus no dažādām Eirpoas valstīm.

Visas trīs dienas no 12. līdz 14. aprīlim “Auto Exotica” hallē, Rencēnu autokluba (Rac.lv) un Rallycross.lv ekspozīcijās apmeklētāji varēja apkatīt Eiropas čempiona Reiņa Nitiša Xtreme bagiju un vairākkārtējā Latvijas čempiona rallijkrosā Arņa Odiņa Super 1600 klases auto “Peugeot 307”.

Sestdiena apmeklētājiem un autosporta piekritējiem bija aizraujošāka kā pārējās izstādes dienas, jo no plkst. 14.00 līdz 17.00 bija iespēja satikt un iepazīties tuvāk ar 16 vadošajiem Latvijas Rallijkrosa čempionāta un FIA Autokrosa čempionāta braucējiem, kā arī ar Eiropas čempioniem Reini Nitišu un Justu Grenci.Lai pasākumu padarītu pozitīvāku un interesantāku, to vadīja Oskars Kaņeps Kalniņš, kurš intervijās ar sportistiem spēja sasmīdināt ikvienu.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta un FIA Autokrosa čempionāta posmu organizators: "Gribu teikt lielu paldies visiem sportistiem un līdzjutējiem, kas ieradās sestdien, lai ieskandinātu maija pirmajā nedēļas nogalē gaidāmo Latvijas Rallijkrosa čempionāta pirmo posmu. Visi kopā uzrīkojām kārtīgu ballīti pirms gaidāmās autosporta sezonas!"

Tiekamies jau pirmajās sacensībās 4./5. maijā Biķernieku trasē Latvijas Rallijkrosa čempionāta un NEZ Kroskartu čempionāta pirmajā posmā.

Jaunumiem var sekot līdz: 

 www.rallycross.lv

Facebook.com - Rallycross.lv

Instagram.com - Rallycross.lv

Lasīt
image

Ārzemju sportisti - laipni aicināti!

05.02.2019

Pieņem izaicinājumu, pierādi sevi trasē un kļūsti par Latvijas Rallijkrosa čempionu!

No 2019. gada, Latvijas Rallijkrosa čempionāts ir atvērts arī ārvalstu sportistiem, kuriem ir savas pārstāvētās valsts izsniegta sportista licence. Šīs ir lielas izmaiņas, jo tagad dalībnieki no citām valstīm var iegūt čempionāta ieskaites punktus un cīnīties par Latvijas čempiona titulu.

Izmaiņas FIA sporta kodeksā ir veiktas ar mērķi palielināt sportisko konkurenci nacionālajos čempionātos, sportisti no dažādām valstīm varēs sacensties ar pašmāju braucējiem un padarīt sporta pasākumus vēl aizraujošākus gan dalībniekiem, gan skatītājiem.

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta posmu organizators: "Pateicoties šīm noteikumu izmaiņām, Latvijas Rallijkrosa čempionāta sezonā varēs startēt (gūt čempionāta ieskaites punktus) arī ārzemju sportisti, kas viennozīmīgi pacels sporta kvalitātes latiņu. Mūsu komanda jau aktīvi strādā, lai redzētu kaimiņvalstu sportistus Latvijas Rallijkrosa čempionāta 2019. gada sezonā un arī turpmāk!"

2019. gada Latvijas rallijkrosa čempionāta sezona

Arī šogad rallijkrosa sacensības Latvijā norisināsies čempionāta statusā. Paredzēti pieci sacensību posmi:

  1. Pirmais posms - Latvijas Rallijkrosa čempionāts, NEZ krosskarti: 4., 5. maijs Biķernieku trase, Rīga;
  2. Otrais posms - Latvijas Rallijkrosa čempionāts: jūnijs "Baroni", Jēkabpils;
  3. Trešais posms - Latvijas Rallijkrosa čempionāts, Baltijas RX kauss: 6., 7. jūlijs Biķernieku trase, Rīga;
  4. Ceturtais posms - Latvijas Rallijkrosa čempionāts: 17. augusts (vieta tiks precizēta);
  5. Piektais posms - Latvijas Rallijkrosa čempionāts: septembris "Mūsa Raceland", Bauska.

2019. gada sezonā paralēli Latvijas čempionātam Rallijkrosā - kausa ieskaitē - ir ieviestas trīs jaunas klases: BMW RX 3000 un Eiropā populāras kroskartu klases: CK650 un Xtreme.

Jaunumiem var sekot līdz:  www.rallycross.lv

Lasīt
image

Jaunā 2019. gada Latvijas rallijkrosa čempionāta sezona

14.12.2018

Ņemot vērā augošo dalībnieku skaitu rallijkrosa disciplīnā, kā arī kopējo rallijkrosa atpazīstamību Latvijā, paredzēts, ka 2019. gadā, otro gadu pēc kārtas, rallijkrosa sacensības Latvijā norisināsies čempionāta līmenī. Paredzēts, ka tā ietvaros norisināsies pieci sacensību posmi un pirmais no tiem - 4. un 5. maijā Biķernieku trasē, kur paralēli automašīnām uz starta līnijas dosies arī kroskarti, mērojoties spēkiem Ziemeļeiropas zonas (NEZ) ieskaitē.

Otrais čempionāta posms norisināsies 15. jūnijā “Baronu” trasē, pie Jēkabpils. Trešais sacensību posms - “Biķernieku Motorsporta festivāls” - jau otro gadu pēc kārtas norisināsies divas dienas, 6., 7. jūlijā, un būs ar plašāku vērienu, domājot par to, kā pasākumu padarīt interesantāku plašākai auditorijai. Paredzēts, ka sezonas ceturtais posms norisināsies 17. augustā (vieta tiks precizēta), savukārt izšķirošās cīņas būs vērojamas tradīciju pilnajā “Musa Raceland”, Bauskā. Svarīgi piebilst, ka 2019. gada sezonā paralēli Latvijas čempionātam Rallijkrosa kausa ieskaitē plānots ieviest trīs jaunas klases: BMW RX 3000 klasi, kurā varēs startēt ar ievērojami mazāku budžetu, kā arī divas kroskartu klases: Xtreme un CK650.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: “Nākamā gada sezonā plānojam samazināt sacensību posmu skaitu, bet pasākumus organizēt lielākā mērogā - padarot tos interesantus plašākai auditorijai. Līdz ar vietējo sportistu komandu attīstību uz pasākumu ierodas ne tikai sportists un tehniskais personāls, bet atbalstītāju rindās sēž ģimene un fani. Tāpēc pašlaik aktīvi strādājam pie tā, lai sacensību diena būtu izdevusies visiem. Varam apsolīt, ka jaunā gada sezonā būs daudz patīkamu pārsteigumu.”

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: “Pēc 15 gadu pārtraukuma mums ir izdevies aizvadīt Latvijas rallijkrosa čempionātu, kur četrās dažādās ieskaites klasēs savā starpā spēkojās aptuveni 100 sportistu. Vērtējot pagājušā gada sezonu, tā nebija ļoti daudzskaitlīga sportistu ziņā, tajā pašā laikā ievērojami auga sacensību posmu kvalitāte, kā arī pašu sportistu sniegums. Tāds bija arī čempionāta pirmā gada mērķis. 2019. gada sezonai mūsu uzstādījums arīdzan nav fokusēties uz kvantitāti, piemēram, piepulcinot ārvalstu sportistus, bet gan turpināt izkopt rallijkrosa tradīcijas mājās - strādāt ar mūsu pašu sportistiem un viņu komandām. Jāpiebilst gan, ka labprāt dalībnieku rindās viesmīlīgi uzņemam arī ārvalstu sportistus, kas izrādījuši interesi piedalīties čempionātā.”

2018. gada sezonā Latvijas rallijkrosa čempionāta uzvaras laurus OPEN RX klasē plūca Mārtiņš Svilis, Touring 2000 klasē - Jānis Ikers, Super 1600 klasē - Arnis Odiņš, LADA RX klasē - Valters Liepiņš, Junioru klasē - Oskars Safanovs, savukārt komandu kausu ieguva “Rencēnu autoklubs”. Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv.

image

Sapulce krosa komisijas disciplīnu sportistiem un organizatoriem!

09.10.2018

LAF Krosa komisijas padome organizē kopīgu sapulci un atvērtu diskusiju visiem krosa komisijas disciplīnu sportistiem un sacensību organizatoriem. Aicinām visus uz Biķernieku kompleksās sporta bāzes administratīvo ēku (Rīgā, S.Eizenšteina ielā 16)  šā gada 21.oktobrī pulksten 13.00.

Šajā sapulcē plānojam prezentēt 2019.gada sacensību kalendāru, nolikumu un tehnisko teikumu projektu, tādēļ ļoti svarīgi uz šo diskusiju ierasties visiem interesentiem, kas plāno startēt vai organizēt sacensības 2019.gada sezonā.

Aicinām aktīvi iesaistīties un pieteikties uz šo sapulci rakstot Intai Ulmei uz e-pastu autokross@laf.lv vai zvanot 29264457.

LAF Krosa komisijas padome

http://laf.lv/sapulce-krosa-komisijas-disciplinu-sportistiem-un-organizatoriem/

image

Baltijas Rallijkrosa kausa 3.posms

02.10.2018

Pieteikšanās un informācija par Baltijas Rallijkrosa kausa 3.posmu atrodama šeit:

http://www.rallycross.com.pl/zawodnicy/7-runda-mprc-13-14-pazdziernika/

image

Uzmanību! Izmaiņas 6.posma dienas kārtībā!

27.09.2018

Uzmanību! Izmaiņas dienas kārtībā! Sadaļā "dokumenti" skatīt LRX 6.posma Biļetenu.

Reģistrācija 07:00 - 8:30

Tehniskā komisija 07:10 - 9:30

Brīvie treniņi 9:00 - 10:00

Dalībnieku sapulce 10:10 - 10:20

Pirmās kvalifikācijas starts 10:30

 

image

LRX un BRX nolikumi

01.07.2018

Sadaļā dokumenti pieiejams LRX 3.posma nolikums un BRX 1.posma nolikums

image

LRX 2. POSMA REZULTĀTI

09.06.2018

2.posma Rezultāti un kopvērtējums pieejami sadaļā rezultāti.

image

LRX 2.posms SKN Grand Prix

03.06.2018

9.jūnijā Salas novada, Salas pagastā, Biržos, autotrasē Baroni norisināsies 2018 gada Latvijas rallijkrosa čempionāta  2.posms “SKN Grand Prix”.

Lasīt
image

Latvijas rallijkrosa čempionāta pirmais posms Biķerniekos

31.03.2020

Pēc vairāk nekā 15 gadiem Latvijā atgriežas čempionāts rallijkrosā, kam šajā sezonā paredzēti seši sacensību posmi. Sacensībās piedalīsies liels skaits sportistu gan no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, kā arī gaidāmi sportisti no Krievijas, Baltkrievijas un Somijas. Paredzams, ka lielākais sportistu skaits un sīvākās cīņas būs populārajā LADA RX klasē.

Aizvadot trīs veiksmīgas Latvijas rallijkrosa kausa sezonas, pagājušajā gadā Latvijas Automobiļu federācijā tika pieņemts lēmums, kas 2018.gadā rallijkrosa sacensībām piešķir čempionāta statusu. Rallijkross ir izcīnījis piekrišanu gan sportistu, gan skatītāju vidū.

Ivars Joelis, “SKN sports” komandas braucējs par savu 2018.gada sezonu autosportā: “Noteikti redzēsiet mani 26.maijā Biķerniekos, pirmajā rallijkrosa čempionāta posmā, visu sezonu startēšu un turpināsim cīnīties. Kā katru gadu izvērtējam tehniku, nereti to pielāgojam un piemērojam pilnīgi no nulles, lai sasniegtu ātrākus rezultātus. Manas priekšrocības pret konkurentiem – vienīgais, kas nāk prātā ir sacensību pieredze. Čempionāta statusa iegūšana padara sacensības nopietnākas, gatavošanās prasa vēl lielāku atbildību.”

“Kā jaunums šajā posmā – Xtreme kroskartu sacensības, šobrīd pieteikušies vairāki somu sportisti, igaunis un no Latvijas Jānis Baumanis. Paredzams, ka uz starta līnijas redzēsim, iespējams, pat divas dāmas no Latvijas. Aprunājoties ar sportistiem, ir skaidrs, ka ziemā ir strādāts pie tehnikas uzlabošanas un vajadzētu būt, ka sacensībās būs vairāk nekā 50 dalībnieki. Esam analizējuši un uzlabojuši organizatoriskās lietas, lai visiem ērtāk. Ja atskatāmies uz pagājušā gada sezonu, tad gan sev, gan sportistiem novēlu, lai nebūtu tādas dubļu cīņas, kādas piedzīvojām Bauskā!”, Rallijkrosa čempionāta organizators, Ivo Traubergs.

“Šogad mums ir diezgan piesātināta sezona, laiku veltām, lai iepazītu jauno tehniku, kas ir Eiropas līmenim atbilstoša. Iegādājāmies lielā steigā pavasarī, tagad darbs, lai kārtīgi iepazītos, tas ir sezonas galvenais uzdevums. Vai mums ir priekšrocības? Darbs, darbs un vēlreiz darbs, tad būs arī sportiska veiksme. Dēlam, Robertam Vītolam, šobrīd ir 15 gadi, bet tajā pat laikā, viņš ir pieredzējis – no sešu gadu vecuma dalība bagiju, kartingu un pagājušajā gadā arī NEZ rallijkrosa klasē, ar augstiem rezultātiem. Tas, ka rallijkrosa sacensībām ir čempionāta statuss – patīkams papildinājums, bet no gatavošanās viedokļa – mēs uz ikvienām sacensībām gatavojamies ļoti nopietni,” atklāj Provento Racing komandas vadītājs Uģis Vītols.

Latvijas čempionāta rallijkrosā atklāšana paredzēta Rīgā, 26. maijā – Latvijas Nafta Grand Prix posms Biķernieku sporta bāzē. Otrais posms, SKN Sports Grand Prix – 9.jūnijā, Biržos, Barona trasē. Sezonas vidū, 14.-15.jūlijā, ESSVE Grand Prix trešais rallijkrosa posms, kas norisināsies Rīgā, Biķernieku sporta bāzē, kur paralēli būs arī Baltic Sea Cup, NEZ kroskartu čempionāts un 14.jūlija vakarā paredzēts arī Spīdveja pasaules čempionāta posms. 4.augustā, ceturtais LČ posms jeb Latvijas Nafta Grand Prix, kas norisināsies leģendārajā Bauskas Mūsa Raceland trasē. Piektais posms, Valtek Grand Prix 18.augustā Jelgavā, atjaunotajā Rullīšu trasē. Savukārt sezonas noslēgums – 333 Grand Prix, kas norisināsies Ropažos, sporta kompleksā 333. 

image

Rallijkrosa, autokrosa un folkreisa dalībnieku sapulce 21. aprīlī

18.04.2018

Laipni aicinām visus autokrosa, rallijkrosa un folkreisa braucējus, kas plāno piedalīties 2018.gada sezonas sacensībās, uz LAF Krosa komisijas padomes rīkoto sapulci. Sapulce notiks šo sestdien Biķernieku KSB administratīvajā ēkā S.Eizenšteina ielā 16. Plānots pārrunāt šā gada aktualitātes un atbildēt uz sportistu jautājumiem.

Sākums plkst. 11.00.