Ziņas

image

Mūsas trasē dalībnieku rekords un tiek noskaidroti 13 čempioni

09.09.2019

Kārtīgs autosporta kokteilis -"Latvijas Nafta GRAND PRIX" ietvaros tika aizvadītas cīņas trīs klasiskajās krosa disciplīnās: rallijkrosā, autokrosā un folkreisā. 190 autosportisti, vairāki tūkstoši skatītāju un spraigas cīņas Mūsas trasē. Tika noskaidroti Latvijas rallijkrosa un autokrosa 2019. gada sezonas čempioni:

 Latvijas Rallijkrosa čempioni-Lada RX / Sigmar Tammemagi (EST), Super 1600 / Roberts Vītols, Touring 2000 / Juris Spīķis, Open RX / Jānis Veģeris, BMW RX 3000 / Andris Krieviņš, CK650 kroskartu klase / Dāvis Tobiass, Xtreme kroskartu klasē Ronalds Baldiņš. Autokrosa čempioni- Mini bagiji / Daugirdas Dungveckis, B600 kroskarti - Mikus Neško,1600 / Edijs Ošs, VAZ klasika - Jānis Linde, Open 2500 / Armands Plūme, Super 2000 / Ritvars Kārkliņš.

Latvijas Rallijkrosa čempionāta dalībnieki sagādāja elpu aizraujošus brīžus katrā no aizvadītajiem braucieniem. Xtreme kroskartu klasē gaidītākā cīņa starp, nu jau šīs klases labāko sezonā, Ronaldu Baldiņu un Reini Nitišu, diemžēl neizvērtās tā, kā sportisti bija iecerējuši, jo Nitišam nācās izstāties no cīņas tehnisku sarežģījumu dēļ. Pārsteidzošāko uzvaru sezonas pēdējā posmā, CK650 kroskartu klasē, sev un skatītājiem nodrošināja Marta Starka, kurai šī sezona bija debija.

Autokrosa disciplīnā, Super 2000 klasē startējošais - Ritvars Kārkliņš sasniedz vēl vienu uzvaru, pierādot to, ka ir čempiona titula cienīgs autosportists. Tāpat, Jānis Linde - uzvara VAZ klasē, līdz ar to šajā klasē iegūts čempiona tituls 2019. gada autokrosa sezonā.

Folkreisā uzvaru šajā posmā izcīnīja bauščenieks Toms Edušs. Kā jau tradīcijas tiek piekoptas – ikvienam interesentam bija iespēja iegādāties jebkuru šīs disciplīnas dalībnieku automašīnu, ir tikai trīsdesmit minūtes pēc fināla brauciena, kurās šis lēmums ir jāpieņem. Ja piesakās vairāki pircēji, tad tiek veikta izloze, pirms tās gan jāuzrāda, ka patiešām esi spējīgs kāroto automašīnu iegādāties. Folkreisa disciplīnā labāko noskaidrosim jau nākamajā nedēļas nogalē - Brenguļu autotrasē, kur tiks aizvadīts pēdējais sezonas posms.

Jānis Bergs, organizators: “Mums kā organizatoriem šī bija lieliska autosporta sezona, noorganizējām četrus Latvijas rallijkrosa čempionāta posmus, vienas riskējām un organizējām ārpus Latvijas - Igaunijā. Šī gada sezonu, kopā ar NEZ Ziemeļeiropas kroskatu čempionātu, atklājām Biķernieku trasē, Rīgā. Turpat arī trešais čempionāta posms - "Biķernieku Motorsporta Festivāls", kurā divās sacensību dienās, vienā trasē satikās trīs dažādas autosporta disciplīnas: rallijkross, folkreiss un autošosejas sacensības. Noslēdzošajā posmā, šajās brīvdienās, ir sasniegts sacensību dalībnieku rekords, tas gan trīs disciplīnās kopā – 190. Redzam, ka skatītājos ir atdzimusi interese par autosportu, apmeklētāju kļūst vairāk un liels paldies sporta žurnālistiem un fotogrāfiem, kas visas sezonas garumā nepagurstoši apmeklējuši mūsu posmus. Nākamajam gadam ir jauni izaicinājumi, jauni plāni.”

"Drošība, godīgums un vienlīdzība ir galvenie principi, ko ievēro tiesneši. Autosporta pasākumi mums ir kā svētki, jo ikdienā katrs kaut kur strādājam, bet te ir darbs un atpūta vienlaicīgi. Te ir jūtama sportiskā konkurence, bet tajā pat laikā visi ir draudzīgi, pieklājīgi un autokrosā un rallijkrosā īpaši var novērot, ka te pat ir tādas ģimeniskas attiecības. Domāju, ka arī citi tiesneši man piekritīs - būšana sacensību karstumā ir tāds, kā sporta veids, jo šo dienu laikā - nostaigāti, izskrieti ap 30 kilometriem," atklāj dalībnieku tiesnesis Jevgeņijs Čerevačs.

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv; Facebook.com Rallycross.lv; Instagram.com @rallycross.lv

Lasīt
image

Treniņš pirms pasaules čempionāta rallijkrosā - Reinis Nitišs piedalīsies Latvijas rallijkrosa un autokrosa sezonas noslēgumā Bauskā

06.09.2019

Pasaules rallijkrosa čempionāta braucēju Reini Nitišu šajā nedēļas nogalē, 7. un 8. septembrī, līdzjutēji varēs vērot Bauskā. Savu dalību autosportists pieteicis Xtreme kroskartu klasē - tā viņam nav sveša, šogad startējis divos sacensību posmos. Mūsas trasē tiks aizvadīti Latvijas rallijkrosa un autokrosa čempionāta, Baltijas autokrosa kausa pēdējie posmi, bet Folkreisa Vasaras kausam priekšpēdējais posms. 

"Sacensības Bauskā varētu teikt, ka būs treniņš pirms Pasaules rallijkrosa sacensībām nākamajā nedēļas nogalē. Tāpat, kā automašīnai, bagijam ir pedāļi un viss pārējais, lai stātos uz starta. Šis arī ir kontakta autosporta veids, procedūra lielā mērā nemainās - jākoncentrējas, jābūt veiksmīgam startam starp pārējiem dalībniekiem. Savus bonusus tas dod. Cīņas Bauskas trasē būs spraigas un iespaidīgas, dalībnieki būs daudz, līdz ar to konkurence būs ļoti sīva. Mērķis vienmēr augsts - uzvarēt. Domāju, ka trasē mani sagaida cīņa ar šī brīža kopvērtējuma līderi Ronaldu Baldiņu, jo Mūsas trasē abi esam ātri. Pirmajā sacensību posmā ierindojos otrajā pozīcijā, tāpēc Bauskā būtu laiks revanšam," atklāj R. Nitišs.

"Rallijkross ir tā disciplīna, kurā jūtos vislabāk, ir aizvadīti daudz gadi tajā. Arī citas autosporta disciplīnas ir aizraujošas, bet tomēr rallijkross ir mana topa augšgalā. Grūti gan spriest vai tas ir tāpēc, ka man ir iespēja piedalīties pasaules līmeņa sacensībās, vai tomēr daudzu gadu pieredze, tieši rallijkrosā."

“Sacensības būs gana interesantas un piesātinātas arī skatītājiem, jo uz Bausku dosies teju 200 sportisti, kas parūpēsies par spraigām cīņām trasē. Līdzjutēju acīm vilinošākas varētu būt dinamiskās klases - Open RX un Xtreme kroskarti. Lielākajai daļai dalībnieku šīs ir sezonas pēdējās sacensības, cīņa par tituliem, tāpēc tas piedod sava veida asumu - spēki netiks taupīti, brauks uz visiem 100%," domā R. Nitišs.

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv; Facebook.com Rallycross.lv; Instagram.com @rallycross.lv

Lasīt
image

Seši brāļi un Līga Spīķe – pirmo reizi visi vienlaicīgi uz starta Mūsas trasē

05.09.2019

Kuplā skaitā sezonas noslēgumam Bauskā, "Musa Raceland", sevi pieteikusi Spīķu ģimene, trasē dosies septiņi šīs ģimenes pārstāvji - seši brāļi un dāma, kas ir atvase vecākajam no brāļiem. Līgai tāpat, kā pārējiem ģimenē autosports ir tuvs, meitene, kurai benzīns ir asinīs.Šajā nedēļas nogalē "Latvijas Nafta GRAND PRIX" ietvaros tiks aizvadītas cīņas trīs autosporta disciplīnās: rallijkrosā, autokrosā un folkreisā.

Līga Spīķe atzīst, ka interese par autosportu parādījusies jau agrā bērnībā: "Atceros, ka tētis veda sev līdzi uz sacensībām vēl tad, kad pats nepiedalījās - tolaik atbalstījām mammas brāli Juri Smilgu. Šķiet, ka man varēja būt aptuveni četri gadi. Tāpat, kā šobrīd arī tad norisinājās dalībnieku parādes un vienā no tām mani uzsēdināja uz automašīnas jumta - pirmās manas emocijas? - es raudāju," smejas Līga. "Tomēr, tas viss kopumā šķita tik aizraujoši, ka tagad jau došanās uz sacensībām un piedalīšanās tajās ir neatņemama mana dzīves daļa."

"Tuvojoties pilngadības slieksnim, es izrādīju vēlmi startēt sacensībās pati. Dāvana dzimšanas dienā no tēta un viņa brāļiem bija šī sapņa un vēlmes piepildījums. 2015. gadā es startēju savās pirmajās folkreisa sacensībās Aizkrauklē," par savām pirmajām sacensībām atminas Līga.

Entuziasma pilnā sportiste, šīs nedēļas nogales sacensībās, savu dalību pieteikusi Folkreisa disciplīnā, kur konkurenci viņai sagādās ne tikai ģimene, bet vēl pāris desmiti dalībnieku, tai skaitā citas daiļā dzimuma pārstāves. "Dalībnieki būs daudz, tāpēc arī sacensība spraigāka. Mans mērķis uz kuru tiekšos - iekļūt pusfinālā, fināls, protams, būtu lieliski, bet to laiks rādīs. Interesantāku braukšanu padarīs tas, ka trasē došos kopā ar ģimeni. Savā starpā puiši jau iesmēja - nevarot taču Līgu trasē apbižot."

Par nākotni autosportā Līga uzsver, ka netaisās no šīs virtuves pazust - turpinās sacensties dažādās sacensībās, amatieru līmenī. Vasarā kartinga un folkreisa sacensībās, bet ziemā, dažādos sezonālajos autosporta sacensību seriālos.

Līga ikvienai dāmai, kura vēlas piedalīties autosportā, bet varbūt dažādu iemeslu dēļ baidās to darīt, iesaka: "Nav jābaidās no vīriešu konkurences, meitenēm savi spēki ir jāizmēģina. Ja autosports aizrauj un patīk, tad nevajag slēpties, ir jāatrod vieta, kur izpausties un pierādīt sevi!"

Uz starta sacensībās, kas norisināsies šajā nedēļas nogalē, stāsies teju 190 sportisti no visas Baltijas, kā arī sagaidīsim viesus no tālākām zemēm. Aizvadīsim divas saspringtas un aizraujošas dienas - sestdienā aizvadīsim divus kvalifikācijas braucienus, bet svētdienā – kvalifikācija un sacensību fināli.

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv; Facebook.com Rallycross.lv; Instagram.com @rallycross.lv

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja "Rallycross.lv" pārstāve

Lasīt
image

Spīķu laimīgais septītnieks uz starta Latvijas Rallijkrosa sezonas noslēgumā, Bauskā

04.09.2019

Jau šajā nedēļā visus autosporta fanus priecēs Latvijas Rallijkrosa čempionāta sezonas pēdējais posms, kurā aizvadīsim arī autokrosa un folkreisa disciplīnu sacīkstes. Sacensības norisināsies, 7. un 8. septembrī, trasē netālu no Bauskas - "Mūsa Raceland". Divu dienu garumā savā starpā sacentīsies teju 190 autosportisti no visas Baltijas.

Kuplā skaitā sezonas noslēgumam sevi pieteikusi Spīķu ģimene - kopā trasē dosies septiņi šīs ģimenes pārstāvji - savus spēkus pierādīs gan rallijkrosa, gan folkreisa disciplīnās. Ģimene ar autosportu vienmēr bijusi uz "Tu". Visiem kā vienam ir "benzīns asinīs" - iekšēja vēlme doties trasē un sacensties. Juris ir viens no viņiem, savas autosporta gaitas uzsācis jau sen - startējot mazāka mēroga kartinga sacensībās. 2012. gadā, jau nopietnāk, debitēja Latvijas čempionātā - autokrosā. Caur tituliem - nonācis Rallijkrosā, kur turpina piedalīties arī šobrīd.

Juris Spīķis: "Vecāki no bērna kājas ir veduši mani un brāļus uz dažādām autosporta sacensībām."

Kā izdomāji piedalīties autosporta sacensībās, kas bija tas, kas lika ielekt šajā adrenalīna pilnajā sporta veidā?

"Vecāki no bērna kājas ir veduši mani un brāļus uz dažādām autosporta sacensībām. Sākumā tikai skatīties un pēc kāda laika brāļi - Jānis un Intars sāka arī piedalīties sacensībās. Kļuva par čempioniem un tad izskanēja ideja, ka vēl kādam no ģimenes jākļūst par tādu - tad nu nedaudz vēlāk arī es uzsāku savas autosportista gaitas, sākumā autokross un tagad rallijkross."

 Vai atceries kādas bija pirmās sacensības, kurās piedalījies? Sajūtas?

"Pirmās nopietnās sacensības aizvadīju, 24 gados, autokrosa disciplīnā, bet pirms tām bija sanācis piedalīties dažās mazāka mēroga kartinga sacensībās. Kādreiz, dodoties trasē, bija satraukums, bet tagad tā vairs nav, esmu pieradis pie sacensībām. Kautgan, 2017. gadā bija sacensības - Eiropas Rallijkrosa čempionāts, kas lika atgriezties pie tām sajūtām un satraukuma, kas bija tad, kad uzsāku savas autosporta gaitas."

Kā pamudinājāt arī dāmu no ģimenes - Līgu sacensties?

"Līga jau no bērnības tika ņemta līdzi uz autosporta sacensībām, tāpat kā mēs visi ģimenē. Pati jau sen ir izteikusi vēlmi piedalīties un tāda iespēja arī tika viņai dota. Kā jau visiem Spīķu ģimenē, arī viņai ir "benzīns asinīs" - iekšēja vēlme doties trasē un sacensties. Šobrīd savām gaitām autosportā izvēlējusies Folkreisa disciplīnu, jo tas ir vispieejamākais finasiāli - nav nepieciešams liels ieguldījums, lai varētu doties trasē."

Sezonas noslēguma - Bauskā, sacensību dalībnieku sarakstā septiņi Spīķu ģimenes pārstāvji - ir kāds īpašs iemesls, kāpēc startējat tik kuplā sastāvā?

"Pagaidām tas, ka būsim vienā vietā, visi kopā, ir tāds kā noslēpums - pārsteigums vienam no ģimenes locekļiem, tāpēc negribētos to līdz galam atklāt. Droši, aicinu visus uz Mūsas trasi vērot sacensības, tad arī uzzināsiet par to, kāpēc esam tik kuplā skaitā vienās sacensībās."

 Šķiet, ka uz Mūsas trasi būs ieradusies visa ģimene - Cik svarīgs ģimenes atbalsts ir pašam esot trasē?

"Sieva un meitas ir mani lielākie atbalstītāji, vienmēr brauc līdzi uz sacensībām, kurās piedalos. Ja uzvara vai labi sasniegumi, tad prieks bezgalīgs, bet, ja kādu apstākļu dēļ neizdodas tikt līdz finišam vai rezultāts nav tik spīdošs, tad pārdzīvojums un asaras acīs. Pirms sacensībām noskaņoju sevi, esmu mierīgs un tad trasē atliek tikai koncentrēties sacīkstei. Ģimene ir tā, kura atbalsta, velta savu laiku, lai būtu klāt - tas sacensībās vēl vairāk dzen uz priekšu."

Runājot par ģimeni, Tev ir divas meitas - autosports būs arī viņu aizraušanās vai tomēr, kas vairāk meitenēm domāts?

"Meitām interese par autosportu ir. Jau šobrīd izrāda vēlmi pašām piedalīties, bet pagaidām uzskatu, ka tas ir par sarežģītu un pārāk liels emocionālais slogs viņām. Lielākajai meitai viena no autosportistēm ir draudzene, tāpēc vēlme sacensties un startēt abām kopā vienās sacensībās, ir lielāka."

Latvijas Rallijkrosa čempionāta sezonas kopvērtējumā, klasē (Touring2000),kurā startē atrodies līderpozīcijā - Vai gaidāma spraiga cīņa ar tuvākajiem konkurentiem?

"Cīņa starp dalībniekiem vienmēr ir gaidāma un tā sacensībās arī ir - katrs tiecas uz labāko un augstāko rezultātu. Varu teikt, ka gandrīz visu sezonu esmu aizvadījis ar stabilu sniegumu, tikai viena sacīkste lika iesvīst fināla braucienā, jo konkurenti, škiet, ka vēlējās, lai es izstājos priekšlaicīgi. Sezonas noslēguma posmā, nedēļas nogalē cīņa ar konkurentiem būs sagaidāma!"

Kāds ir mērķis, ko vēlies sasniegt šajās sacensībās?

"Varētu teikt, kas tas ir čempiona tituls sezonas kopvērtējumā. Par katru cenu, par uzvaru es necīnīšos, lai nerastos riskantas situācijas trasē - jo aizraujoties tāda iespēja pastāv. Ja čempiona titulu būs iespēja iegūt jau priekšlaicīgi, vēl sacensībām nebeidzoties, tad iešu uz pilnu banku un cīnīšos par uzvaru posmā!"

Vai vari ieskicēt jau tuvākās nākotnes plānus, piemēram, 2020. gada sezona?

 "Skatīsimies, kā attīstīsies dažādi sacensību seriāli tepat Baltijā un tad arī centīsimies saprast, kur startēt būtu labāk un interesantāk."

Ir vēl kaut kas tāds, kas aizrauj līdzīgi kā autosports - kāds hobijs?

"Bez autosporta aizraujos ar kalnu slēpošanu, katru gadu dodos ārpus Latvijas, lai noķertu vēl papildus šīs ekstrēmās emocijas un sajūtas. Domāju, ka sajūtas autosportā, esot trasē, ir pielīdzināmas tām, kuras iespējams noķert traucoties lejā no kalna, slēpojot."

Informāciju sagatavoja:

Zane Lielkāja "Rallycross.lv" pārstāve

Lasīt
image

Tiks noskaidroti čempiona titulu ieguvēji divās krosa disciplīnās starp teju 180 dalībniekiem

02.09.2019

Šajā nedēļas nogalē, 7.- 8. septembrī, Bauskā, "Musa Raceland" norisināsies autosporta sacensības, kuras tautā jau tiek sauktas par "Mūsas trilleri". Sezonas noslēguma pasākumā "Latvijas Nafta GRAND PRIX" tiks aizvadītiLatvijas rallijkrosa un autokrosa čempionāta, Baltijas autokrosa kausa pēdējie posmi, bet Folkreisa Vasaras kausam priekšpēdējais posms. Šobrīd prognozējam, ka šīs varētu būt sacensības, kurās dalībnieku skaits varētu sasniegt – 180.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Divu autosporta disciplīnu 2019. gada sezona noslēgsies jau šajā nedēļas nogalē, Bauskā. Tiks noskaidroti Latvijas Rallijkrosa čempioni visās klasēs – paredzams nervus kutinošs fināls. Vienās sacensībās esam apvienojuši trīs klasiskos krosa seriālus - rallijkrosu, autokrosu un folkreisu. Dalībnieku skaits solās būt liels, tāpēc abas sacensību dienas būs piesātinātas un neļaus garlaikoties ne sportistiem, ne skatītājiem tribīnēs. Sestdienā aizvadīsim divus kvalifikācijas braucienus, bet svētdienā – kvalifikācija un sacensību fināli. Esam parūpējušies par to, lai ikviens izbaudītu šo autosporta notikumu uz visiem 100%. Kā zināms, svētdien ir Tēvu diena un kāda gan varētu būt labāka dāvana, kā autosporta sacensību apmeklējums visai ģimenei kopā - mazāko apmeklētāju izklaidei darbosies bērnu pilsētiņa - mini bērnu mašīnas, piepūšamās atrakcijas un animatori. Tiekamies Bauskā!"

Cīņas par autosporta 2019.gada sezonas tituliem būs spraigas, šobrīd ir zināms tikai viens sezonas čempions - autokrosā, 2000 Super klasē - Ritvars Kārkliņš, turklāt, šī klase autokrosa čempionātā, dalībnieku skaita ziņā, ir vispopulārākā. Sportisko rezultātu kopvērtējuma tabulā TOP 3 sportistus šķir tikai daži punkti. Folkreisam šis būs sezonas priekšpēdējais posms, labāko braucēju, uzzināt būs iespējams šī gada noslēdzošajās sacensībās Brenguļu trasē, 21. septembrī.

Folkreiss šobrīd ir tā disciplīna, kurā provizoriski noteikt uzvarētāju sezonā ir visgrūtāk, atlikuši vēl divi kausa posmi. Uz doto brīdi kopvērtējuma tabulas augšgalā Sandis Vigulis (51 punkts), otrajā pozīcijā Artis Bērziņš (50 punkti), bet trešais Sandis Džeriņš (48 punkti), viņam uz riepām min, un ceturtajā vietā ierindojas Māris Zālītis ar 47 punktiem.

Rallijkrosa disciplīnā visas sezonas garumā lielāko popularitāti, dalībnieku skaita ziņā, ieguvusi LADA RX klase, kurā katrā posmā vidēji startē aptuveni 18 dalībneki - šobrīd kopvērtējuma TOP5 - brāļi Martinovi, Ivars Joelis, Kristaps Kapačs un augšgalā igauņu sportists Sigmars Tammemagi. Starp līderiem punktu starpības ir niecīgas, tāpēc pēdējais sacensību posms būs izšķirošs.

“Šogad sacensības organizējām gan Latvijā, gan pirmo reizi izmēģinājām spēkus un aizvadījām Latvijas rallijkrosa čempionāta posmu Igaunijā. Aizvadīts Eiropas Autokrosa čempionāta posms Bauskā, esam cītīgi strādājuši, bet jau šobrīd kaļam jaunus plānus 2020.gada sezonai. Latvijas rallijkross nāks ar jauniem izaicinājumiem gan organizatoriem, gan sportistiem. Vēlamies, lai autosporta sacensības ir pasākums ģimenēm, lai ir daudz kā dalībnieku, tā skatītāju,” atklāj J. Bergs.

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv; Facebook.com Rallycross.lv; Instagram.com @rallycross.lv

Foto: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Lasīt
image

IZZIŅOJAM DATUMU OFICIĀLAJIEM TRENIŅIEM

24.08.2019

Dalībnieki! 

IZZIŅOJAM DATUMU OFICIĀLAJIEM TRENIŅIEM PIRMS POSMA - LATVIJAS NAFTA GRAND PRIX Sezonas noslēgums Bauskā - LRX, LAX, BAX, Folkreiss 6. - 8. septembris

Kad? 28. augusts
Cikos? no plkst. 14:00
Kur? "Musa Raceland"

Reģistrācija: https://www.rallycross.lv/lv/racer_training/new?race_id=44

Jautājumu gadījumā: +37126559111 

Lasīt
image

Latviešu sportisti pierāda sevi, kāpjot uz pjedestāla augstākajiem pakāpieniem, Kulbilohu trasē, Igaunijā

17.08.2019

Aizvadīts Latvijas Rallijkrosa čempionāta ceturtais posms. Sacensības kaimiņvalsts Igaunijas rallijkrosa trasē pulcēja teju 70 dalībniekus no piecām valstīm - Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Somijas.

Foto: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Šajā posmā viss ritēja pēc plāna, lieki starpgadījumi nebija un uzskatu, ka kopumā sacensības bija veiksmīgas. Kulbilohu rallijkrosa trase varētu šķist vienkārša, bet tā ir viltīga, sportistiem bija iespēja parādīt cik tehniski labi viņi prot pielāgoties jauniem apstākļiem. Nākamais posms šajās sezonā būs noslēdzošais, tajā sportisti cīnīsies par čempiona titulu sezonā, spraigas cīņas neizpaliks."

Latviešu sportisti pierādīja, ka arī bez pieredzes konkrētajā ralllijkrosa trasē, var uzstādīt labus rezultātus.Labākie Latvijas Rallijkroša čempionāta ceturtajā posmā:

BMW RX 3000 klasē: 1. Miķelis Stengrevics, 2. Dainis Valeinis, 3. Raivis Geriks

CK 650 kroskartu klasē:1. Dāvis Tobiass, 2. Laurs Langeproons, 3. Karls Martins Miliste.

XTREME kroskartu klasē: 1. Ronalds Baldiņš, 2. Sanders Seps, Jānis Baumanis

LADA RX klasē: 1. Sigmars Tammemagi, 2. Ivars Joelis, 3. Niks Mežiņš

SUPER 1600 klasē: 1. Roberts Vītols, 2. Edijs Ošs, 3. Arnis Odiņš

TOURING klasē: 1. Henri Puhmas, 2. Raimonds Mūrnieks, 3. Jānis Olle

OPEN RX: 1. Marts Tikerbārs, 2. Raini Roomets, 3. Jānis Veģeris

Foto: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Vēl viens posms noslēdzies. Nebijām gaidījuši, ka būs tik liela atsaucība gan no sportistu, gan skatītāju puses, jo lielai daļai, tomēr, šī trase nav ģeogrāfiski izdevīgā vietā. Par spīti valodas barjerai un citiem mazāk svarīgiem sīkumiem, vēljoprojām uzskatu, ka "aizvest" posmu ārpus Latvijas robežām bija laba doma. Mēs kā organizatori un arī sportisti, esam guvuši jaunu un pavisam noteikti - noderīgu pieredzi."

Pēc trīs nedēļām Latvijas Rallijkrosa čempionāts, atgriežoties Latvijā, aizvadīs sezonas pēdējo, piekto posmu - Bauskā, "Musa Raceland" trasē 7.-8. septembrī, kur vērosim izšķirošās cīņas un noskaidrosim labākos 2019. gada sezonā.

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv; Facebook.com Rallycross.lv; Instagram.com @rallycross.lv

Lasīt
image

Rallija braucēji - Egle, Svilis un Plangi pieteikuši savu dalību Latvijas rallijkrosa čempionāta ceturtajā posmā

14.08.2019

Latvijas Rallijkrosa čempionāta ceturtais posms norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, 17. augustā, Kulbilohu Rallijkrosa trasē, Elvā, Igaunijā. Savu dalību sacensībām pieteikuši jau teju 70 sportisti, kas iedalīti septiņās ieskaites klasēs: Super1600, Touring, Open RX, Lada RX, kas kļuvusi par populārāko čempionāta norisē, BMW RX 3000, kā arī divas kroskartu klases: CK650 un Xtreme.

Foto: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Uz starta sacensībās sagaidīsim arī pieredzējušus latviešu un igauņu rallija braucējus. Vienā ieskaites klasē - Open RX, ar vienas markas automašīnām - Mitusbishi Lancer Evolution,  sacentīsies un spraigas cīņas sagādās divi latvieši. Pagājušā gada Latvijas Rallijkrosa čempionāta Open RX klases līderis un Latvijas Rallija čempions LRC2 klasē, Mārtiņš Svilis, kā arī vairākkārtējs Latvijas Rallija čempions LRC2 klasē - Aivis Egle. Šobrīd klases līderi kopvērtējumā ir Jānis Veģeris, Marts Tikerbārs un Arvidas Galinis. Papildus konkurenci latviešiem - Jānim Baumanim, Ronaldam Baldiņam, Xtreme kroskartu ieskaites klasē, radīs vairākkārtējs Igaunijas Rallija čempions EMV3 klasē - Sīms Plangi, kurš ar kroskartu iesildīja ceļus pirms rallija braucējiem "Louna Eesti Ralli".

Foto: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Ceturtais, pirmspēdējais posms pirms sezonas noslēguma, norisināsies Igaunijā. Šoreiz trases izvēle ir par labu visiem ģeogrāfiski izdevīgajā Elvas pilsētā. Kulbilohu rallijkrosa trase ir ļoti dinamiska ar lielu reljefu un pāris interesantiem tramplīniem. Manuprāt šī būs jauna un laba pieredze gan latviešu sportistiem, gan organizatoriem. Mūsu sportisti izmēģinās jaunu trasi, bet organizatoriem būs iespēja parādīt, kā tiek organizēts Latvijas Rallijkrosa čempionāts. Lai gan liela daļa igauņu sportistu jau ir iecienījuši Latvijas Rallijkrosa čempionātu un apmeklē visus posmus, kas norisinās Latvijā, tomēr šī posma norise kaimiņvalstī ir izraisījusi lielāku interesi piedalīties arī tiem igauņu braucējiem, kuri dod priekšroku sacensībām mājās."

Pēc ceturtā posma Igaunijas trasē, Latvijas Rallijkrosa čempionāts atgriezīsies Latvijā un aizvadīs sezonas finālposmu Bauskā, "Musa Raceland" trasē 7.-8. septembrī, kur noskaidrosim labākos 2019. gada sezonā.

Foto: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv; Facebook.com Rallycross.lv; Instagram.com @rallycross.lv

Lasīt
image

Latvijas Rallijkrosa čempionāts dodas ārpus Latvijas robežām - ceturtais posms Kulbilohu trasē, Elvā, Igaunijā

17.07.2019

Pēc trīs sacensību posmiem, čempionāta ietvaros, organizatori, Rencēnu autoklubs, nolēmuši paplašināt savu darbību un nākamo posmu sportisti aizvadīs ārpus Latvijas robežām. Latvijas Rallijkrosa čempionāta ceturtais posms norisināsies 17. augustā, Kulbilohu Rallijkrosa trasē, Elvā, Igaunijā. Šī trase pirms šīs sezonas ir uzlabota, un atjaunots tās segums, atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā sportistiem no Latvijas.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Mēs Latvijas autosportā nebaidāmies ieviest jaunumus un arī šāds pavērsiens Latvijas Rallijkrosā ir kas jauns. Latvijā mums piemērotas trases nav daudz un vasaras sezonā tās ir ļoti noslogotas. Meklējot labāko risinājumu sportistiem, speram soli uz priekšu un ceļam savu organizatorisko latiņu uz augšu - esam nolēmuši izvērsties, un šī ir jauna iespēja – kopā ar sportistiem gūsim jaunu pieredzi. Kulbilohu Rallijkrosa trase ir viena no labākajām un populārākajām trasēm Igaunijā, un uzskatu, ka jebkurš čempionāta dalībnieks novērtēs tās sniegtās iespējas un brauks ar baudu!"

Līderi pēc aizvadītiem trīs posmiem Latvijas Rallijkrosa čempionātā un kausā:

LADA RX klasē: 1. Marcis MARTINOVS, 2. Sigmar TAMMEMAGI, 3. Ivars JOELIS.

SUPER 1600 klasē: 1. Roberts VITOLS, 2. Arnis ODINS, 3. Edijs OSS.

TOURING 2000 klasē: 1. Juris SPIKIS, 2. Edgars KOKORISS,  3. Raivis GALVINS.

OPEN RX klasē: 1. Janis VEGERIS, 2. Mart TIKKERBAR, 3. Arvydas GALINIS.

JUNIORI: 1. Roberts VITOLS, 2. Niks MEZINS, 3. Anete KENINA.

BMW RX 3000 klasē:1. Andris KRIEVINS,2.Dainis VALEINIS, 3. Edgars VALEINIS

CK 650 kroskartu klasē:1. Davis TOBIASS, 2. Laur LANGEPROON, 3. Peep LANGEPROON.

XTREME Kroskartu klasē: 1. Ronalds BALDINS, 2. Janis BAUMANIS, 3. Reinis NITIŠS.

Komandu ieskaite: 1. "OC Metal", 2. "MKM Motorsport", 3. "Tehnical AER RX".

Pēc ceturtā posma Igaunijas trasē, Latvijas Rallijkrosa čempionāts atgriezīsies Latvijā un aizvadīs sezonas finālposmu Bauskā, "Musa Raceland" trasē 8. septembrī, kur noskaidrosim labākos 2019. gada sezonā.

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv; Facebook.com Rallycross.lv; Instagram.com @rallycross.lv

 

Lasīt
image

Aizvadīts "Biķernieku Motorsporta Festivāls". Pamatīgs autosporta kokteilis divu dienu garumā

07.07.2019

Šodien Biķernieku kompleksajā sporta bāzē noslēdzās "Biķernieku Motorsporta Festivāls". Autosporta notikums pārsteidza ar vēl nebijušu sacensību formātu, divās dienās, vienā trasē sacentās trīs dažādas autosporta disciplīnas - rallijkross, folkreiss un autošosejas sacensības "Dzintara Aplis". Festivālā startēja vairāk nekā 140 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Krievijas.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Biķernieku Motorsporta Festivāla pirmajā dienā visiem bija iespēja izbaudīt pamatīgu autosporta kokteili - rallijkross, folkreiss un autošosejas sacensības. Neskatoties uz sacensību otrās dienas mainīgajiem laikapstākļiem, sacensības izdevās ļoti labi, skatītāji bija daudz un sportisti mums sagādāja iespaidīgas un spraigas cīņas."

Festivāla pirmajā dienā savus sacensību braucienus aizvadīja autošosejas sacensību "Dzintara Aplis" dalībnieki, TOP20 folkreisa braucēji un Latvijas Rallijkrosa čempionāta 3. posma dalībnieki. Sacensību otrajā dienā, trasē sacentās Latvijas Rallijkrosa čempionāta 3. posma atlikušās klases, kā arī Lietuvas Rallijkrosa čempionāta un Baltijas Rallijkrosa kausa dalībnieki.

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Otrās sacensību dienas pusdienlaikā gan sportistus, gan organizatorus negaidīti pārsteidza pamatīgas lietus gāzes, zibens un pērkons, kas uz neilgu laiku apstādināja sacensību norisi. Būtiskas problēmas tas neradīja un organizatoru komanda veiksmīgi sagatavoja trasi, lai varētu turpināt sacensības. Kopumā uzskatu, ka abas sacensību dienas esam aizvadījuši ļoti labi, apmierināti esam mēs paši un arī sportisti."

Labākie pēc braucieniem sacensību otrajā dienā:

Latvijas Rallijkrosa čempionāta 3. posms

BMW RX 3000 klasē:1. Mikelis STENGREVICS,2. Kaspars FRICSONS, 3. Dainis VALEINIS.

CK 650 kroskartu klasē:1. Davis TOBIASS, 2.Laur LANGEPROON, 3. Peep LANGEPROON.

Latvijas Rallijkrosa čempionāta 3. posms/ Baltijas Rallijkrosa kauss

XTREME Kroskartu klasē: 1. Ronalds BALDINS, 2.Allan KAKRI, 3. Josef Ralf NOGENE.

Lietuvas Rallijkrosa čempionāta 1. posms

JUNIOR 1000 klasē: 1. Valdas MIKUZIS, 2. Normantas LEPSYS, 3. Rytis GURKLYS.

Lietuvas Rallijkrosa čempionāta 1. posms/ Baltijas Rallijkrosa kauss

SUPER 1600 klasē: 1. Edijs OSS,  2. Juris SPIKIS,3. Erki LIND.

TOURING CAR klasē: 1. Kristaps GRUNTE, 2. Andrus KARU, 3. Janis IKERS.

OPEN RX SUPERCAR klasē: 1. Mart TIKKERBAR, 2. Janis VEGERIS, 3. Arvydas GALINIS.

FOTO: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv.

Lasīt
image

Rallijkross, folkreiss un Dzintara Aplis - "Biķernieku Motorsporta Festivāla" pirmā diena

06.07.2019

Šodien, 6. jūlijā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē aizvadīta pirmā "Biķernieku Motorsporta Festivāla" diena.Festivālu atklāja autošosejas sacensību "Dzintara Aplis" dalībnieki, pēc tam Biķernieku rallijkrosa trasē debitēja folkreisa braucēji, bet pirmo dienu noslēdza Latvijas Rallijkrosa čempionāta dalībnieki. Kopā abās sacensību dienās uz starta vairāk nekā 140 dalībnieki no piecām valstīm.

Neierasti autošosejas sacensības "Dzintara Aplis" norisinājās paralēli Latvijas Rallijkrosa čempionātam vienā trasē. Kopā četrās ieskaites klasēs bija sapulcējušies 17 sportisti no kuriem šodien noskaidrojām labākos:

VAZ 1300: 1. Mārtiņš LAGZDIŅŠ, 2. Guntis MUCENIEKS, 3. Italo ALSINS.

VAZ 1600: 1. Harijs ULPE, 2. Pēteris LAIPNIEKS, 3. Vents PEČAKS.

VOLGA:1. Aleksandrs CUHROVS, 2. Jānis GROPE, Ervins KREICBERGS.

VOLGA 406: 1. Arnis ZEKUNDE, 2. Normunds BĒRZIŅŠ.

Pirmo reizi folkreisa disciplīnas pastāvēšanas vēsturē, tās dalībnieki izbaudīja Biķernieku rallijkrosa trasi. Kopā uz starta divās grupās stājās TOP 20 šīs disciplīnas pārstāvji. Labāko sniegumu šodien parādīja un konkurentus apsteidza Edvins Vansovičs, atstājot aiz sevis Mārtiņu Starku, bet trešais Raivis Anops.

Nepārspēta Latvijas Rallijkrosa čempionātā - dalībnieku skaita ziņā paliek LADA RX klase, tajā šodien cīnījās 20 sportisti, bet labākie pēc sīvas cīņas fināla braucienos: 1. Mārcis MARTINOVS, 2. Ronalds BALDIŅŠ, 3. Miķelis STENGREVICS.

Labākie pārējās LRX klasēs:

SUPER 1600 klasē: 1. Roberts VĪTOLS, 2. Edijs OŠS, 3. Arnis ODIŅŠ.

TOURING 2000 klasē: 1. Henri PUHMAS, 2. Juris SPĪĶIS, 3. Raimonds MŪRNIEKS.

Programma svētdienai (07.07.2019)

BRX**, *LRX, LTRX***

JUNIOR 1000, CK650, BMW RX 3000, SUPER 1600, TOURING 2000, XTREME, SUPERCAR

10:00 1. KVALIFIKĀCIJA

11:50 2. KVALIFIKĀCIJA

14:10 3. KVALIFIKĀCIJA

16:10 PUSFINĀLI

17:30 FINĀLI

19:00 APBALVOŠANA

*LATVIJAS RALLIJKROSA ČEMPIONĀTS

**BALTIJAS RALLIJKROSA KAUSS

***LIETUVAS RALLIJKROSA ČEMPIONĀTS

FOTO: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv.

Pasākumu atbalsta: MILWAUKEE instrumenti, ESSVE skrūves un stiprinājumi, Latvijas NAFTA.

Lasīt
image

"Biķernieku Motorsporta Festivāls", divas dienas - trīs dažādas autosporta disciplīnas

01.07.2019

Šajā nedēļas nogalē – 6.-7. jūlijā Biķernieku sporta kompleksā jau otro gadu pēc kārtas norisināsies "Biķernieku Motorsporta Festivāls". Šogad autosporta notikumam vēl nebijis formāts - divās sacensību dienās, vienā trasē satiksies trīs dažādas autosporta disciplīnas: rallijkross, folkreiss un autošosejas sacensības.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, arī šogad festivāla ietvaros, pateicoties Biķernieku trases infrastruktūrai, tiks apvienotas vairākas autosporta disciplīnas. Sacensībās Biķernieku trasē, šajā nedēļas nogalē, ikvienam būs iespēja vērot sportistus, kas sacentīsies ne tikai rallijkrosā, bet arī autošosejā un folkreisā. Folkreisa dalībniekiem, autosporta disciplīnas pastāvēšanas vēsturē, šī būs pirmā reize braucot pa Biķernieku rallijkrosa trasi. Abas sacensību dienas būs piesātinātas ar autosporta daudzveidību un domāju, ka ne tikai sportistiem, bet arī skatītājiem šāda veida sacensību formāts, būs jauna pieredze."

"Biķernieku Motorsporta Festivāls" norisināsies divas dienas 6.-7. jūlijā. Sestdienas rītā sāksim ar autošosejas sacensībām - Dzintara Apli, pēc tam Latvijas Rallijkrosa čempionāts, kas turpināsies arī svētdien, paralēli tam uz starta stāsies arī TOP 20 labākie folkreisa braucēji. 

Pasākuma programma:

Sestdiena:

09:30-12:00 - Dzintara Aplis - VAZ 1300, VAZ 1600, VOLGA, VOLGA 406;

13:30-20:20 - *LRX - LadaRX, Super1600, Touring2000, Folkreiss;

Svētdiena:

10:00-19:00 - *LRX, **BRX, ***LTRX - Junior1000, CK650, BMW RC 3000, Super1600, Touring2000, Xtreme, SuperCar.

*Latvijas Rallijkrosa čempionāts

**Baltijas Rallijkrosa kauss

***Lietuvas Rallijkrosa čempionāts

Autosporta pasākuma ietvaros tiks aizvadīts Latvijas Rallijkrosa čempionāta trešais posms, Lietuvas Rallijkrosa čempionāta posms, Baltijas Rallijkrosa kauss, Folkreisa kauss, kā arī Latvijas čempionāts autošosejā - Dzintara Aplis.

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv.

Biļetes pieejamas biļešu servisa kasēs un internetā https://www.bilesuserviss.lv/bikernieku-motorsporta-festivals

Pasākumu atbalsta: MILWAUKEE instrumenti, ESSVE skrūves un stiprinājumi, Latvijas NAFTA 

Lasīt
image

Aizvadīts Latvijas Rallijkrosa čempionāta 2.posms Salas novada Biržos!

16.06.2019

15.jūnijā aizvadīts Rallijkrosa čempionāta 2.posms Salas novada Biržos, autotrasē “Baroni”. Sacensības “Baronos” šogad pulcēja lielu skaitu sportistu un atbalstītāju, garantējot īpašu autosporta piepildītu sestdienu. Sešās sacensību Super 1600, LADA RX, Touring 2000, OPEN RX, BMW 3000 un mini bagiju klasēs startēja 50 braucēji.

Visplašākais dalībnieku skaits, kā ierasts Biržos, piedalījās LADA RX klasē. Tur 20 braucēju konkurencē uzvaras laurus plūca Kristaps Kapačs, aiz sevis atstājot igauni Sigmar Tammemagi un jēkabpilieti Ivaru Joeli.

Touring 2000 klasē 12 braucēju konkurencē vietas uz pjedestāla sadalīja Juris Spīķis, kas ierindojās 1.vietā, Raivis Galviņš - 2. vietā un 3.vietā  - Arnis Alksnis.

Super 1600 klasē ātrākais rezultāts un iegūta 1. vieta Arnim Odiņam, 2. vieta Robertam Vītolam un 3. vietā Andim Ūtēnam.

BMW RX klasē 1. vieta Edgaram Valeinim, aiz sevis atstājot Andri Krieviņu.

Sacensību ātrākajā klasē OPEN RX 1. vietu izcīnīja igaunis Mart Tikkerbar, 2. vietā Jānis Vegeris un 3.- Marko Muru no Igaunijas.

Šo sacensību jaunums “Baronos” bija mini bagiju klase, kur 8 braucēju konkurencē ātrākais izrādījās Daugirdas Dungoveckis, 2. vietu ieguva Emīls Mirošņiks un 3. vietā ierindojās Jānis Kozlovskis.

Sacensību starplaikos skatītājus izklaidēja īpaši šim pasākumam sagatavots drifta šovs, ko bija sagatavojuši Arturs Miškinis, Kenets Valters un Jānis Bērziņš.

Biedrība “SKN sports” izsaka pateicību ilggadējiem sacensību atbalstītājiem:  Salas novada pašvaldībai, Astarte – Nafta,  Jēkabpils pilsētas pašvaldībai, Rallycross.lv. Kā arī sakām lielu paldies visiem, kas apmeklēja sacensības un iesaistījās šī pasākuma organizēšanā

 

Biedrība “SKN sports”

image

Rallijkrosa čempionāta 2. posms pārsteigs ar iespaidīgu daudzumu sacensību automašīnu klašu un īpašiem pārsteigumiem skatītājiem

05.06.2019

15.jūnijā Salas novada, Salas pagastā, Biržos, autotrasē Baroni norisināsies Latvijas rallijkrosa čempionāta 2019. gada sezonas otrais posms. Atjaunota trase, liels sacensību automašīnu klašu daudzums un divi īpaši skatītājiem paredzēti šovi.

Pasākuma organizatori 2018. un 2019. gada laikā pamatīgi strādājuši pie trases pārbūves un uzlabošanas darbiem. Izbūvēti papildus jauni elementi, pārbūvēts un atjaunots asfaltētais segums, tādējādi paplašinot trases izmantošanas iespējas.

Līdz ar to, sacensības šogad norisināsies neierasti lielā klašu daudzumā. Līdzšinējo četru klašu vietā, pasākuma dienā būs iespējams vērot sacīkstes veselās 6 automašīnu klasēs. Braucēji sacentīsies 5 Latvijas rallijkrosa čempionāta klasēs. Kā ierasts, tās būs Lada RX, Super 1600, Touring car, Open RX un šo sacensību jaunums – mini bagiju klase, kas īpaši aizraujoša liksies pasākuma mazākajiem apmeklētājiem. Tāpat, kas nebijis “Baronos” ir tas, ka papildus norisināsies sacensības 1 kausa izcīņas klasē – BMW RX.

 Sacensību programma:

Sestdiena, 15. jūnijs

10:40    Sacensību atklāšanas ceremonija

11:00    Sacensību starts

            1., 2. kvalifikācijas braucienu sērija

            3.un 4. kvalifikācijas braucienu sērija

            Drifta paraugdemonstrējumi

            Pusfinālu braucieni

            Drifta paraugdemonstrējumi

            Fināls

Paralēli cīņām autotrasē, diena būs citām aktivitātēm bagāta. Kā nemainīga tradīcija jau otro gadu pasākuma vadītājs būs autosporta pasaulē erudītais Ģirts Timrots. Mazākie sacensību apmeklētāji varēs izpriecāties atrakcijās un īpašās radošajās darbnīcās.

Pieagušajiem pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāts kas nebijis – īpaši šim pasākumam sagatavots augstākā līmeņa drifta šovs, kas būs iespējams pateicoties jaunajam, īpaši veidotajam segumam. “Pateicoties jaunajam segumam autotrasē "Baroni", mums būs iespējams veiksmīgi parādīt savas spējas driftā, ka vietējiem Jēkabpiliešiem, tā arī ciemiņiem no citām pilsētām. Par uzlaboto trasi ir priecīgi, gan tie kas vēlās tikai izmēģināt savas prasmes šajā jomā, gan jau pieredzējušie sportisti. Trase tagad ir piemērota sākot ar ielas klases auto un līdz pat ļoti jaudīgajām PRO klases drifta mašīnām. Rallijkrosa laikā, vienā no pārtraukumiem, skatītājiem būs iespēja redzēt drifta paraugdemonstrējumus un to, ko mēs spējam jaunizveidotajā trasē. Drifta šovā sacentīsies Street VS PRO, jeb ielas klases auto (Kenets Valters) ar 192zs pret, PRO klases auto (es - Artūrs Miškinis) ar 710zs. Centīsimies ikvienam no apmeklētājiem parādīt to, ko iespējams ar abu klašu auto,” tā par drifta šovu stāsta pieredzējušais drifta sportists Artūrs Miškinis.

Ieejas biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Astarte Nafta degvielas uzpildes stacijās Biržos, Jēkabpilī, Līvānos, Pļaviņās, Viesītē un Aknīstē. Iepriekšpārdošanas biļešu cena 5 EUR. Ieejas maksa sacensību dienā - 7 EUR. Pensionāriem biļetes cena iepriekšpārdošanā un sacensību dienā tikai 2 EUR. Bērniem, augumā līdz 1,5 m un 1.grupas invalīdiem – ieeja pasākumā bez maksas.

NB! Pasākuma apmeklētājiem, kas nedzīvo Jēkabpilī un pilsētās, kurās iespējams iegādāties biļetes uz šo posmu, iepriekšpārdošanā tiek piedāvāta iespēja tās iegādāties internetā, rakstot uz e-pastu sknsports@inbox.lv.

Latvijas rallijkrosa čempionāta sezonas 2. posmu atbalsta Astarte Nafta un Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Sacensības organizē: SKN Sports, Rallycross.lv un Salas novads.

Biedrība “SKN sports”

image

Ar spraigām cīņām Biķerniekos atklāta Latvijas Rallijkrosa čempionāta sezona

06.05.2019

Šajā nedēļas nogalē Biķernieku sporta kompleksā tika atklāta Latvijas Rallijkrosa čempionāta sezona, kuras ietvaros tika aizvadīts arī NEZ Kroskartu čempionāta 1.posms. 120 sportisti gan no Latvijas, gan Baltijas un Ziemeļeiropas tika sadalīti piecās LRX klasēs un septiņās NEZ Kroskartu klasēs.

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators:"Vairāk nekā 120 dalībnieki - 12 klasēs, daudz spraigu cīņu. Latvijas Rallijkrosa sacensībās čempionāta statuss sportistos izraisa lielāku sacensību garu, jo sezonas beigās no svara ir katrs posms un katrs iegūtais punkts. Vakar nedaudz lietains laiks, bet šodien uz fināla braucieniem sagaidījām atpakaļ sauli un aizvadījām lieliskas sezonas atklāšanas sacensības. Esam priecīgi, ka spējam pulcēt arī daudz skatītājus un līdzjutējus!"

Pirmajā Latvijas Rallijkrosa čempionāta posmā kā allaž visspraigākā cīņa norisinājās LADA RX klasē starp 18 sportistiem. Pēc sīvas cīņas fināla braucienos goda pjedestālu sadalīja: 1. Mārcis Martinovs , 2. Sigmar Tammemagi 3. Kristaps Martinovs. LADA RX klases līderis Mārcis Martinovs:"Nedaudz veiksmes, nedaudz meistarības un bez stresa, galvenais līdz galam! Turpināsim iesākto visas Latvijas Rallijkrosa čempionāta sezonas garumā."

BMW RX 3000 klasē:1. Dainis Valainis, 2. Andris Krieviņš

SUPER 1600 klasē: 1. Roberts Vītols, 2. Arnis Odiņš, 3. Gleb Bogdanov

TOURING 2000 klasē: 1. Juris Spīķis, 2. Edgars Kokorišs, 3. Raimonds Mūrnieks

OPEN RX klasē: 1.Jānis Veģeris, 2. Kajus Samsonas, 3. Arvydas Galinis

Paralēli Latvijas Rallijkrosa čempionāta braucējiem skatītājus ar iespaidīgām sānslīdēm lietainajā trasē priecēja NEZ Kroskarti. Visvairāk ovācijas saņēma klase ar jaudīgākajiem motoriem - Xtreme. Tur TOP3 arī latviešu braucējs. 1. Kalliomaki Jami, 2. Ronalds Baldiņš, 3. Ylinen Petri. Xtreme Kroskartu klases 2. vietas ieguvējs Ronalds Baldiņš:"Izcīna tikai pirmo vietu, pārējās iegūst - šoreiz iegūta 2.vieta. Sacensības kopumā izdevušās, paldies komandai un visiem līdzjutējiem!"

Biķernieku trasē atgriezīsimies uz Latvijas Rallijkrosa čempionāta trešo posmu - sportistus un līdzjutējus sagaidīsim "Biķernieku Motorsporta festivālā" - 6., 7. jūlijā, kas šogad solās būt pavisam interesants dažādai auditorijai. Bet tuvāk - otrais posms, kas norisināsies 15. jūnijā "Baronu" trasē, Jēkabpils pusē.

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv.

Foto: Zalaiskalns Photography

Lasīt
image

Lietus nodrošina spraigas cīņas pirmajā Latvijas Rallijkrosa čempionāta sacensību dienā

04.05.2019

Šodien un rīt Biķernieku sporta kompleksā, norisinoties Latvijas Nafta Grand Prix – Latvijas Rallijkrosa čempionāta pirmajam posmam, tiek atklāta Latvijas Rallijkrosa čempionāta sezona. Kvalifikācijas dienā uz starta līnijas, norisinoties trīs kvalifikācijas braucieniem rallijkrosa disciplīnā, un vienam NEZ Kroskartu čempionāta ietvaros, uz starta līnijas stājās vairāk nekā 120 sportistu gan no Latvijas, gan Baltijas un Ziemeļeiropas.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators:“Esam atklājuši sezonu – trase ir iesildīta, un gatava rītdienas izšķirošajām cīņām. Dienas vidū, kvalifikācijas braucienu laikā Rīgas pievārtē sagaidījām lietu, kas ļāva pilotiem parādīt savu meistarību, cenšoties novaldīt spēkratus, savukārt, skatītājiem bija iespēja sekot līdzi spraigai sacīkstei jau čempionāta pirmajā dienā. Gaidām jūs rītdien Biķerniekos, lai kopā noskaidrotu pirmā posma ātrākos braucējus!”

Pirmajā Latvijas Rallijkrosa čempionāta posmā kā allaž visspraigākā cīņa norisinājās LADA RX klasē, pēc pirmajiem trīs kvalifikācijas braucieniem: 1. Mārcis Martinovs, 2.Kristaps Martinovs, 3.Sigmar Tammemagi.

BMW RX 3000 klasē: 1. Andris Krieviņš (LV), 2. Dainis Valeinis (LV).

SUPER 1600 klasē: 1. Edijs Ošs (LV), 2. Jānis Spundiņš (LV), 3. Roberts Vītols (LV).

TOURING 2000 klasē: 1. Edgars Kokorišs (LV), 2.Juris Spīķis (LV), 3. Raivis Galviņš (LV).

OPEN RX klasē: 1.Jānis Veģeris (LV), 2. Kajus Samsonas (LT), 3. Sven Oras (EST).

Programma 5.maijam:

09:15 Kvalifikācijas brauciens (NEZ*)

11:00 Braucēju parāde

11:20 Kvalifikācijas brauciens (LRX**, NEZ)

15:00 Pusfinālu braucieni (LRX, NEZ)

16:40 Finālu braucieni (LRX, NEZ)

18:40 Apbalvošana

2019. gada čempionātā plānoti pieci sacensību posmi un pirmais no tiem norisinās šajā nedēļas nogalē - 4. un 5. maijā Biķernieku trasē. Otrais posms norisināsies 15. jūnijā "Baronu" trasē, Jēkabpils pusē. Sezonu turpināsim ar plašāku vērienu, atgriežoties Biķernieku trasē - trešais sacensību posms "Biķernieku Motorsporta festivāls" - 6., 7. jūlijā, kas šogad solās būt pavisam interesants dažādai auditorijai. 17. augustā, ceturtais posms - šī posma norises vieta vēl tiks precizēta, savukārt izšķirošās cīņas būs vērojamas 8. septembrī leģendārajā trasē “Mūsa Raceland”, Bauskā.

Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv.

*NEZ Ziemeļeiropas čempionāts kroskartiem

**Latvijas rallijkrosa čempionāts

FOTO - Zaļaiskalns Photography

Lasīt
image

Latvijas Rallijkrosa čempionāta pirmais posms - jau sestdien Biķernieku trasē

30.04.2019

Šajā nedēļas nogalē – 4. maijā Biķernieku sporta kompleksā startēs Latvijas Nafta Grand Prix – Latvijas Rallijkrosa čempionāta pirmais posms, kā arī spēkiem mērosies labākie NEZ Kroskartu čempionāta braucēji. Sezonas atklāšanas sacensībās piedalīsies vairāk nekā 120 sportistu no Baltijas un Ziemeļeiropas.

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators:"Rallijkross ir izcīnījis piekrišanu gan Latvijas sportistu, gan līdzjutēju vidū. Šogad šī būs otrā sezona, kad rallijkrosa sacensības Latvijā norisināsies čempionāta līmenī. Ir samazināts posmu skaits, bet tie tiks organizēti lielākā mērogā - padarot tos interesantus plašākai auditorijai. Esam piestrādājuši pie tā, lai sacensībās justos labi un tās būtu interesantas ne tikai sportistiem, bet arī līdzjutējiem."

Pirmajā Latvijas Rallijkrosa čempionāta posmā visvairāk pieteikumi saņemti un vissīvākā cīņa sagaidāma populārajā LADA RX klasē, kurā savu dalību pieteicis arī ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" dibinātājs - Raimonds Elabkjans- "Šīs man ir pirmās rallijkrosa sacensības un galvenais uzdevums ir finišēt, bet, protams, vēlos mērķēt uz pēc iespējas augstāku vietu. Tā noteikti būs laba pieredze un labs treniņš pirms pirmā Dzintara apļa posma 12. maijā, turpat Biķernieku trasē."

Kā jaunums šajā sezonā ir trīs jaunas klases - BMW RX 3000 klase, kurā var startēt ar ievērojami mazāku budžetu, kā arī divas kroskartu klases: Xtreme un CK650. Xtreme kroskartu klasē šobrīd pieteikušies vairāki somu, zviedru un igauņu sportisti, kā arī braucēji no Latvijas - Jānis Baumanis, Reinis Nitišs, Ronalds Baldiņš un Ingus Beļakovs.

2019. gada čempionātā plānoti pieci sacensību posmi un pirmais no tiem šajā nedēļas nogalē - 4. un 5. maijā Biķernieku trasē. Otrais posms norisināsies 15. jūnijā "Baronu" trasē, Jēkabpils pusē. Sezonu turpināsim ar plašāku vērienu, atgriežoties Biķernieku trasē - trešais sacensību posms "Biķernieku Motorsporta festivāls" - 6., 7. jūlijā, kas šogad solās būt pavisam interesants dažādai auditorijai. 17. augustā, ceturtais posms - šī posma norises vieta vēl tiks precizēta, savukārt izšķirošās cīņas būs vērojamas 8. septembrī leģendārajā trasē “Mūsa Raceland”, Bauskā.

2018. gada sezonā Latvijas rallijkrosa čempionātā uz augstākā goda pjedestāla OPEN RX klasē kāpa Mārtiņš Svilis, Touring 2000 klasē - Jānis Ikers, Super 1600 klasē - Arnis Odiņš, LADA RX klasē - Valters Liepiņš, Junioru klasē - Oskars Safanovs, savukārt komandu kausu ieguva “Rencēnu autoklubs”.

Foto: Zalaiskalns Photography

Jaunumiem var sekot līdz: 

 www.rallycross.lv

Facebook.com - Rallycross.lv

Instagram.com - Rallycross.lv

Lasīt